Orbán Viktor és az egyházak
A négy történelmi felekezet vezetőivel találkozott tegnap Orbán Viktor, a Fidesz elnöke. Erdő Péter bíboros, érsek és Pápai Lajos püspök (katolikus egyház), Bölcskei Gusztáv püspök, a zsinat lelkészi elnöke és Szabó István püspök (református egyház), Ittzés János elnök-püspök és D. Szebik Imre nyugalmazott püspök (evangélikus egyház), valamint Feldmájer Péter elnök, Zoltai Gusztáv ügyvezető igazgató (zsidó felekezet) a közoktatásbeli etikai tartalmak, illetve az egyházi intézményrendszer jogbiztonsága megerősítésének a fontosságát hangoztatta. Orbán elmondta: számára nem ideológiai, hanem nemzetstratégiai kérdés az egyházakkal való együttműködés. (J. I.)
Érik a BKV-sztrájk
Egész napos BKV-sztrájk lesz március 13-án, ha addig nem jön létre a cégnél a bérmegállapodás – közölte az egyik legnagyobb szakszervezet elnöke. Nemes Gábor, a Budapesti Közlekedési Szakszervezetek Szövetségének elnöke beszámolt arról, hogy a másfél hónapja tartó bértárgyalások tegnapi fordulója is eredménytelenül zárult. Hozzátette, hogy az érdekképviseletek 23 ezerről 22 ezer forintra mérsékelték béremelési igényüket, a vezetés azonban nem mozdult el a 16 500 forintos ajánlatáról. (MTI)
Iratátadás a stoptól
A stop.hu internetes oldal főszerkesztője, Déri Balázs tegnap átadta a pénzügyminiszter kabinetfőnökének, Pichler Ferencnek azt a 97 oldalas, szigorúan titkos minősítésű Kehi-iratot, amely a Postabank konszolidációjával foglalkozik. Déri azt kérte Pichlertől, hogy a iratokat vizsgálják meg, és ha van rá törvényes lehetőség, hozzák nyilvánosságra honlapjukon, amire a kabinetfőnök ígéretet is tett. Sepsey Tamás volt Kehi-elnök korábban elmondta, az Orbán-kormány által elrendelt Kehi-vizsgálatot a Medgyessy-kabinet állította le, és jelentés azért nem készült, mert a tervezetben foglaltakat a Postabank vezetői megcáfolták. (P. T.)
Ciánper: időhúzás?
Májusban folytatódik az öt éve tartó ciánper, amelyben a magyar állam kártérítést követel az alperes Transgold SA romániai cégtől a 2000-es tiszai ciánszennyezés miatt – döntött a bíró a Fővárosi Bíróság tegnapi tárgyalásán. A felperes jogi képviselője hangsúlyozta: időhúzás az alperes újabb, a tárgyalás nyelvi-technikai lebonyolítására tett javaslata. Javasolta, hogy a bíróság hozzon közbenső ítéletet az alperes ciánszennyezésben való felelősségét és kártérítési kötelezettségét kimondva. Császár P. Emőke bíró szerint is célszerű lenne a rész- és közbenső ítélet meghozatala. A magyar állam 28,6 milliárd forint kártérítést követel. (MN)

Újabb csapás érte a rács mögött ülő Kiss László óbudai polgármestert