Tegnaptól kötelezővé tette a hatóság a biztonsági öv használatát a buszokon. Elképzelem, hogy fölszáll az ember a tömött 76-os buszra (én speciel ezzel járok Cinkotáról az Örs vezér teréig), csurig a jármű, és akkor engem rendelet kötelez, hogy kössem be magam. Állok, mint egy hering hatvanhét ember mellett, és eközben alkotmányt sértek, ha nem kötöm be magam. Vagy föl.
Jó, túloztam, hiszen csak a távolsági járatokra vonatkozik ez az okosság, de kérdem én, azon másféle emberek ülnek? Mi alapján nem kell mondjuk a helyközin és mi alapján a távolságin csatolni?
Keveset idézek a vonatkozó jogszabályból: „A jogi felelősség az előírás betartásáért a vezetőket terheli. Járművükkel csak akkor vehetnek részt a közlekedésben, ha az utas rögzített pozícióban ül, elindulás előtt erről a sofőröknek meg kell győződniük…”
Szép az elképzelés, bár elmondanám, lehetne minket másképpen is védeni, ugyanis nem az a legnagyobb baja a magyar lakosságnak, hogy kirepül a buszból, hanem például az, hogy majd nem jön. Mert egy jó kis megszorítócsomag keretében gazdaságtalannak ítélik, és megszüntetik a járatot.
Erre már én is azt mondom: kössük be magunkat!

Itt van Orbán Viktor és a BYD vezérének legújabb bejelentése – élőben az Origón