New York Európában is diktálni akar

MTI–Eco
2006. 06. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

ANew York-i értéktőzsdét üzemeltető NYSE-csoport nem nyugszik addig, amíg meghatározó szereplője nem lesz az európai tőkepiacnak – derül ki a Financial
Times cikkéből. A NYSE akár képes lenne londoni értéktőzsdére (LSE) is ellenséges ajánlatot tenni, vagy új londoni tőzsdét alapítani abban az esetben, ha az európai Euronexttel történő egyesülés nem hozná a várt működési eredményeket.
A londoni üzleti napilap felmérése szerint a briteket erősen aggasztja, hogy milyen könnyen külföldi kézbe kerülnek nagy hazai vállalatok, köztük a Budapest Airportot is birtokló BAA repülőtér-üzemeltető. John Thain, a NYSE vezetője a lapnak azt mondta: arra számít, hogy a New York-i tőzsde és az Euronext együtt az LSE „félelmetes versenytársává válik”. Elismerte ugyanakkor annak lehetőségét, hogy a külföldi vállalatok mégis inkább az LSE-t választják kibocsátásuk helyszínéül, nemcsak a kemény amerikai szabályozói környezet miatt, hanem azért is, mert London vált a nemzetközi pénzügyi tranzakciók központjává. Ha a NYSE Euronext nem lesz képes Londonnal versenyre kelni a nemzetközi részvénykibocsátásokért, akkor két lehetőség marad: „saját londoni tőzsdénk létrehozása, de nem zárom ki a másikat (az LSE felvásárlását) sem”, fogalmazott Thain. A Nasdaq máris az LSE legnagyobb egyedi részvényese; tőzsdei vásárlásokkal 25,1 százalékot szerzett eddig a londoni részvénypiacból.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.