Kiemeltek a magyar kézilabdázók

Munkatársunktól
2006. 07. 03. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Július 6-án, csütörtökön este hét órakor Göteborgban elkészítik a 2006. december 7–17. közötti svédországi női kézilabda Európa-bajnokság csoportbeosztását. A 16-os mezőnyt az első körben négy négyesre tagolják, a kiemelési rend ennek megfelelően négy kalapba sorolja az együtteseket. Ezek a következők. 1. kalap: Norvégia, Dánia, Magyarország, Oroszország; 2. kalap: Németország, Ukrajna, Szerbia-Montenegró, Spanyolország; 3. kalap: Szlovénia, Ausztria, Franciaország, Horvátország; 4. kalap: Svédország, Hollandia, Macedónia, Lengyelország.
A svédek mint rendezők megkapják a szokásos kedvezményt, ennek megfelelően először a 3., majd a 2. és az 1. kalap együtteseit sorsolják ki, és mindezek ismeretében Svédország választhat, melyik csoportba kíván kerülni. Ettől a döntéstől függ, hogy a magyarok hol vívják a csoportmérkőzéseiket, az ugyanis földrajzi és gazdasági megfontolásokból már eldőlt, hogy a dánok Malmőben, a norvégok pedig Göteborgban játszanak. A két további helyszín Stockholm és Skövde; ha a svédek a magyar érdekeltségű csoportot választják, minden bizonnyal a főváros lesz a helyszín, ellenkező esetben a mieink az első három mérkőzésükre mehetnek Skövdébe.
A mezőnyből hiányzik a tavalyi világbajnokság ezüstérmese, Románia, amelyet Szerbia-Montenegró ejtett ki a selejtezőn, de riválisból így is akad épp elég. A középdöntőbe jutás ettől természetesen még alapelvárás, hiszen mindegyik kvartettből három-három együttes lép tovább a stockholmi és göteborgi folytatásba.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.