Úgy véli Horváth István, hogy mindent elárul Gyurcsány Ferenc jelenlegi miniszterelnöknek még a tavaszi kampány során egy helyi lapnak adott nyilatkozata, mely szerint „helyben kell megteremteni a jelentős bevételteremtő tevékenységgel rendelkező gazdaságot. (…) Tehát helyi tehetségen múlik, mit hoznak ki belőle.” A Fidesz országgyűlési képviselője szerint ez nyílt bevallása, hogy semmiféle kormányzati támogatást, központi pénzt nem remélhet egyetlen önkormányzat sem. Vagyis: csak magukra számíthatnak, amíg ez a kormányzat irányít. A jelenlegi liberális városvezetés viszont nem vesz tudomást a központi forráselvonásról, képtelen a megújulásra, így a változtatásra is. S hogy mi lehet a Fidesz által kínált alternatíva? Válságkezelő programot dolgoztak ki, amely segít abban, hogy az önkormányzat katasztrofális pénzügyi helyzetét helyi összefogással rendezni lehessen. Ezért szeretnék bevonni a városnak és környékének gazdasági szereplőit, hogy velük közösen lendítsék ki a helyhatóságot a jelenlegi, csőd közeli állapotból. A biztos pénzügyi háttérre alapozva meg lehet teremteni a működőképességet, s meg lehet reformálni például az oktatási, kulturális és sportintézményeket. Erre vonatkozóan már széles körű konzultációt folytatott, így nem saját fixa ideáit erőlteti rá a városra, hiszen programját – mint mondja – szinte maguk a polgárok írják.
Önmagától adódik a kérdés: ha a mostani kormánypolitika marad, mit ígérhet egy jobboldali polgármester a város lakóinak, hiszen várhatóan még kevesebb pénzt juttatnak egy ellenzéki városvezetésnek. A fideszes polgármesterjelölt – aki nyolc éve tagja a városi közgyűlésnek – úgy válaszol, hogy az MSZP–SZDSZ-es városvezetés érdekérvényesítő képessége megyei, regionális és országos szinten egyaránt minimális volt, így eddig sem profitáltak kormánypárti pozíciójukból. Ráadásul nincsen jövőképük, rohamosan fogy a lélekszám, erősödött az elvándorlás, nő a munkanélküliség, stagnál a gazdaság. A választók számára világos tehát, nem az számít, hogy kormánypárti vagy ellenzéki a városvezetés, hanem az, alkalmas emberek irányítják-e.
A polgármesterjelölt szerint sok a fantáziátlanságból, a szakértelem hiányából adódó hasonlóság a főváros és az ország egyik legkisebb megyeszékhelye között. Éppúgy fellelhetők a közlekedési és parkolási gondok, az ésszerűtlen, hitelekből finanszírozott beruházások és a tökéletes koncepciótlanság. Mint mondja, a regnáló városvezetés igen nagy részben felelős abban, hogy iskolát, óvodákat kellett bezárni, sokan utcára kerültek, s a városra vonatkozó valamennyi mutató romlik. Hiába ígértek tehát kormányzati potentátok több pénzt az önkormányzatoknak, több pénzt az embereknek már négy éve, most mégis nagy a baj itt is.
Furcsa, hogy Kocsis Imre Antal SZDSZ– MSZP-s polgármester – miután az ígéretek nem teljesültek – most azzal kampányol, hogy „európai várost épít”. Horváth István szerint jellemző, hogy mindig egy újabb varázsszót dobnak be a PR-menedzserek. Hiába gerjesztenek ugyanis illúziókat az EU-pénzekkel kapcsolatban, még embrionális fázisban sem létező elképzeléseket nem lehet támogatni. A város vezetésének pedig eddig sem voltak épkézláb ötletei, projektjei. Uniós pénzekre tehát nemigen számíthatnának a helyiek, ha maradna a jelenlegi helyi hatalom. A pályázatokhoz ugyanis saját erőforrás is kell, amit csakis egy pénzügyileg stabil önkormányzat tud előteremteni. Ha tizenhat év kevés volt, hogy Kocsis Imre Antal és párttársai megteremtsék mindennek a lehetőségét, miért válnának éppen mostantól alkalmassá a feladatra, amikor már a város kasszáját kiüresítették, s a gondjaikra bízott intézményekben hovatovább se bért, se közüzemi díjakat nem tudnak fizetni?
A fideszes országgyűlési képviselő rávilágít: érdekes egybeesés figyelhető meg az MSZP–SZDSZ kormányzati és helyi politikája között. Éppúgy igyekeznek eltitkolni a valós számokat Szekszárdon is, s notóriusan nem mondanak igazat a választóknak. Az Országgyűlés önkormányzati, rendészeti és területfejlesztési bizottságának tagja úgy látja, egyre több ember számára egyértelmű, hogy a kormányzat gazdaságpolitikája megbukott, a növekvő adó-, járulék- és áremelkedésekkel kizsigerelt lakosság egyszerűen nem terhelhető tovább. Sokakkal beszélt az utóbbi időben, s ezért felelősséggel állíthatja: a vállalkozók s a dolgozók párthovatartozás nélkül vallják, változtatni kell a helyi irányításon. Helyre kell állítani a párbeszédet a polgármesteri hivatal és a gazdasági szféra között, mert valódi partneri viszony nélkül nincs fejlődés. Ennek az együttműködő viszonynak a helyreállításában ő maga is közreműködhet, hiszen közismerten sikeres vállalkozó. Több mint ötven cég, számos befektetői csoport vezetőjével tárgyalt az utóbbi időben, erre alapozza optimizmusát. Arra a kérdésünkre, számít-e protestszavazatokra, határozott igen a válasz. Horváth Istvánnak ugyanis sikerült széles körben megértetnie, hogy a város irányítása számára nem pártpolitikai kérdés. A polgármesterjelölt szerint erősíteni kell a nemzetközi kapcsolatokat is. Számít Schmitt Pál EP-tag segítségére, aki vállalta Tolna megye képviseletét az Európai Parlamentben, és ezért a célért működtet irodát a városban.

Őt keresi a rendőrség a Lakatos Márk-botrányban