Botrányország

2006. 10. 09. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Botrányország helyett tegnap is „normális Magyarországot” szeretett volna megvalósítani Herényi Károly, az Új Jobboldal mérlegnyelvű párt frakcióvezetője az Országgyűlésben. Az MDF-esek igencsak rosszul érezhették magukat a parlamenti patkóban, Boross Péter például, valahányszor ráment a kamera, a fejét fogta. Nem csoda, hiszen ahogy az a tegnap kiszivárgott hangfelvételből kiderült, Szekeres Imre szocialista honvédelmi miniszter már nagyon szeretné lecserélni szövetségesét, a budapesti „középpárt” SZDSZ-t a kicsiny MDF-re. Szekeresnek ezzel sikerült kihoznia a vitriolt a szabad demokrata frakcióvezetőből. Kuncze Gábor szerint az MSZP-s politikus olyan botcsinálta hadügyi stratéga, hogy még Timur és csapata ellen se lenne semmi esélye az általa vezényelt ármádiának. Közben kiderült, a kiszivárogtatást egy MSZP-s „vakond” szervezte, aki hiperérzékeny a közérdekű információk „szentségére”, a döntéshozatal átláthatóságára (üvegzseb), vagyis áthallhatóságára (csupafül).
A tegnapi parlamenti ülésig azt hihettük, hogy a legfrissebb botrány a legtöbb kellemetlenséget nem Szekeres Imrének, hanem Lamperth Mónika miniszternek okozza majd, aki a csúfosan elvesztett önkormányzati választások után azt találta mondani az MSZP zárt ajtók mögött tartott választmányi ülésén, hogy ő majd „erős lehetőséget és mandátumot ad” a regionális területfejlesztési tanácsokba delegált kormánypárti politikusoknak. Azoknak tehát, akiket a polgárok kiszavaztak a helyi hatalomból, ám a Lamperth-féle javaslat szerint ennek ellenére diszponálhatnak majd ama nyolcezermilliárd forintos uniós forrás felett, amely a leszakadó régióink felzárkóztatását szolgálná – legalábbis Brüsszel szándékai szerint. Lamperth Mónika, akinek a voksturizmust megvalósító belügyminiszteri rendeletét éppen a múlt héten minősítette alaptörvénysértőnek az Alkotmánybíróság, napirend előtt az ellenzék felé megelőző csapásnak szánt felszólalásában sikerült saját magát egy méretes hazugságba belemártania. A miniszter asszony azzal vádolta a Fideszt, hogy az korábban nem volt hajlandó a regionális önkormányzati testületeket megszavazni, szerinte így állt elő az a helyzet, hogy most a regionális fejlesztési tanácsokban a kormánypárti akarat érvényesül. Csakhogy Kósa Lajos előbb bulvár stílusban elkeresztelte a legújabb botrányt Mónika-show-ra, majd szakmai alapon replikázott: az egymásnak ellentmondó háromféle szövegváltozattal elkészített javaslat csak 2009-től léptette volna hatályba ezeket a testületeket. A miniszter asszony viszonválaszában lelalikirályozta a debreceni polgármestert.
Az ellenzék, belátva, hogy Lamperth Mónikával se a régiókban, se a parlamentben nem jut dűlőre, ezután inkább Molnár Lajos egészségügyi miniszterre koncentrált: képviselői meg-megszorongatták interpellációikkal, ám rá kell jönniük, vele sem könnyebb zöld ágra vergődni. Falra hányt borsó minden egyes szakmai érv, amellyel a maga igazában krónikusan biztos tárcavezető döntéseit igyekeznek befolyásolni. Ez annak a háromezer patikusnak se sikerült, akik aláírásukkal is hitelesítették lesújtó véleményüket a szabad demokrata egészségpolitikus szakmai kvalitásairól.
Ezzel együtt feltűnő volt tegnap, hogy a felszólaló képviselők hangvétele a szokásosnál visszafogottabb volt, miközben kint, a Kossuth téren ismét több tízezer választópolgár jelezte: a saját bevallása szerint ébren mindig hazudozó miniszterelnöknek le kellene lépnie a politikai porondról. Ha a T. Ház helyett a botrány házának nevezhető parlamentben az arrogáns, érvek nélküli, a hamis vádakból kifogyhatatlan többséggel nem lehet értelmes vitát folytatni, szükségképpen felértékelődik a baloldal által kárhoztatott utcai politizálás szerepe.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.