Szánthó Miklós: 2026-os választás, avagy állítólagos jobboldali erőfölény

Miközben a közbeszédben a jobboldali médiatúlsúly narratívája uralja a vitát, egyre több jel utal arra, hogy a 2026-os választások kulcskérdése nem a belpolitikai egyensúly, hanem a nemzetközi beavatkozás mértéke lesz. A globalista elit Brüsszeltől Washingtonig egyre nyíltabban mozgósít a jelenlegi magyar kormány leváltása érdekében.

2025. 07. 07. 16:16
Manfred Weber és Magyar Péter Fotó: ATTILA KISBENEDEK/AFP Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója új bejegyzést osztott meg közösségi oldalán, amelyben a 2026-as magyarországi választásokról fejtette ki álláspontját. A főigazgató idézte Török Gábor szavait, miszerint a magyar nyilvánosságban brutális aszimmetria van a jobboldal javára. 

Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója
Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója
Fotó: Csudai Sándor

Szánthó szerint ennek éppen az ellentéte igaz:

Alapvetően is veleményes jobboldali erőfölényről beszélni idehaza azok után, hogy nem a jobb-, hanem a baloldal ’22-es választási kampányát lökte meg dollármilliókkal az Action for Democracy, majd az Alapjogokért Központ és a Szuverenitásvédelmi Hivatal kutatásaiból derült ki, hogy pl. az Open Society Foundations és a USAID tevékenyen pénzelte és (az OSF most is) pénzeli a hazai baloldali szervezeteket, milliárdokkal.

Majd a témához hozzáfűzte, hogy a komplett globalista elit a jelenlegi magyar kormány megbuktatását tűzte ki célul, és ezért minden követ megmozgat, mivel jövő évi választások tétje nagy: Ukrajna EU-tagsága. 

A Zelenszkijjel anyagi és gazdasági szálakat ápoló nemzetközi liberális erőközpontok ezzel akarják továbbpörgetni az unió központosítását, melynek útjában áll a kormányon lévő magyar jobboldal

– vélekedett. A cél érdekében hoztak létre egy új pártot Magyar Péterrel, a Tiszát mint egy potenciális gyűjtőpártot. A siker érdekében még Gyurcsányt is lemondatták, de a szokásos felállás maradt: 

a balos fake news média (Telex, 444, HVG & Co.), a civilnek mondott politikai aktivistaszervezetek (TASZ, Helsinki, Transparency, szivárványos izék stb.), a régről ittmaradt SZDSZ-es értelmiségi–akadémiai–egyetemi hálózat, a fel-felbukkanó híres színészek és persze a magukat reprezentatívnak hazudó szakszervezetek.

„A sort és a példákat még hosszasan lehetne folytatni, a nemzetközi jogászi elitről, a jurisztokráciáról, az információs hadviselésről vagy a nyílt műveletek korának szolgálati beavatkozásairól nem is beszéltünk – melyeket a Brüsszellel és Kijevvel szimbiózisban működő Tisza javára fel is használ ez a nemzetközi gépezet Magyarországon és fel fog a jövő évi választásokon” – írta Szánthó Miklós.

Hát ennyit a „brutális aszimmetriáról”.

– zárta sorait a főigazgató.

Borítókép: A cél érdekében hoztak létre egy új pártot Magyar Péterrel, a Tiszát (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.