Pak Dzsil Jon, Észak-Korea ENSZ-nagykövete országa nevében megbocsáthatatlannak minősítette és visszautasította a BT határozatát, valamint azzal vádolta a testületet, hogy gengszter módszereket, kettős mércét alkalmaz. Kijelentette, hogy Észak-Korea hadüzenetnek fogja tekinteni és fizikai ellenintézkedéseket tesz, ha az Egyesült Államok tovább fokozza a nyomást Phenjanra.
A szombaton hozott BT-határozat értelmében a világ országainak meg kell akadályozni, hogy Észak-Korea atomfegyverhez jusson, ennek érdekében pedig megállíthatják és ellenőrizhetik az Észak-Koreába tartó vagy onnan induló teherszállítmányokat – jelentette az MTI. Minden országnak zárolnia kell olyan személyek és vállalkozások javait, akiknek vagy amelyeknek közük van Észak-Korea nukleáris vagy rakétaprogramjához. A határozat továbbá lehetővé teszi, hogy utazási tilalommal sújtsák azokat az embereket és családtagjaikat, akik támogatják vagy népszerűsítik az észak-koreai fegyverprogrammal kapcsolatos phenjani politikát. A dokumentum felszólítja Phenjant, hogy álljon el minden további kísérlettől és folytassa azokat a tárgyalásokat, amelyeket az Egyesült Államok, Oroszország, Kína, Japán és Dél-Korea kezdett vele azzal a céllal, hogy rávegye atomprogramjának a feladására. A hatoldalú tárgyalások folytatásába beleegyezne Észak-Korea – derül ki Alekszandr Alekszejev, a tárgyalások orosz küldöttségvezetőjének tegnapi nyilatkozatából. A politikus hangoztatta: Kim Kje Gvan észak-koreai főtárgyalóval a napokban folytatott tárgyalásain többször felvetődött, hogy folytatni kell a hatoldalú megbeszéléseket, és Phenjan nem utasítja el a tárgyalásokat.
A BT-határozatot egyébként többek között George W. Bush is üdvözölte. Az amerikai elnök szerint a nemzetek közössége egységes abban az elkötelezettségében, hogy a Koreai-félsziget atomfegyvermentes övezet legyen.
Már 1,2 millióan nézték meg, ahogyan Kocsis Máté helyreteszi Magyar Pétert a reptéri zápor kapcsán + videó
