Amikor kiderült, hogy a januári németországi férfi kézilabda-világbajnokságon a magyar válogatott Dániával és Norvégiával is egy csoportban szerepel, Skaliczky László szövetségi kapitány azt kérte, csapata hadd vívjon északi ellenfelekkel is tesztmérkőzéseket. Ez a szakmai igény pénteken és szombaton is teljesült, hiszen Ózdon, majd Miskolcon Izland igyekezett szimulálni a skandináv stílust. Az első találkozó 39-31-es hazai sikere után várható – sőt a vb-felkészülést tekintve remélhető – volt, hogy a vendég összeszedi magát, és mivel ez megtörtént, másnapra feleződött a különbség. Az újabb, 32-28-as győzelem azért így sem forgott veszélyben. Persze felvetődhetne, nem mindegy-e, ilyenkor mennyi az eredmény, de egyáltalán nem az. Ha másért, azért nem, mert Miskolc népe nem látja olyan gyakran a férfiválogatottat, hogy akkor ne szeretne akkora élményt kapni, amely a következő találkozásig kitart.
Szombaton is telt ház fogadta a csapatokat, és elsősorban Tatai Péter kapus védéseinek, Császár Gábor egyedi góljainak és Nagy László első félidei produkciójának köszönhetően a publikum jól szórakozott. A másik átlövő posztján Ilyés Ferencnek ezúttal nem ment a góllövés, de a rég nem látott Katzirz Dávid az ő adagját is átvállalta. A kézilabdának kevésbé látványos, ám fontosabb eleme a védekezés, ezért különösen biztató, hogy az első félidőben Ózdon tizenegy, Miskolcon pedig tizenkét gólt kapott csak a magyar válogatott, amelynek hátsó középső fala egy Izland-szintű alakulat számára már csak nagyon komoly ostrommal vehető be.
Skaliczky László a meccs után elégedetten nyugtázta az egyhetes edzőtáborban és a két meccsen látottakat, ám szavaiból kitűnt: szó sincs róla, hogy máris megtalálta volna a komplett vb-keretet, de legalább hasznos információkat kapott a további kereséshez.
FTC-vereségek. A női szakágban az európai Szuperkupa és a Bajnokok Ligája csoportjainak kisorsolása volt a hét vége fő eseménye. Mindkét rendezvénynek a dániai Viborg adott otthont, a Budapest Bank-FTC pedig a játéknak és a sorsolásnak is aktív résztvevője volt. Igaz, annyira azért nem aktív, hogy a szombati elődöntőben a Krim Ljubljanát megszorította volna: a három magyarral – a kapuban Pálingerrel, a mezőnyben az ötgólos Siti Eszterrel és csereként Kindl Gabriellával – és nemzetközi klasszisokkal felálló szlovének 34-25-ös győzelmet arattak. A Ferencvárosból hiányzott a betegsége miatt itthon maradó Németh Helga, a vállsérüléséből lábadozó Tóth Tímea is kisebb szerepet vállalt, így csupán a nyolcgólos Szucsánszki Zita tűnt ki. A másik elődöntőben a házigazda Viborg 32-26-ra verte a montenegrói Podgoricát, ezzel a tegnapi döntőben megismétlődött a tavaszi BL-finálé. A harmadik helyért az EHF-kupát védő FTC a KEK-győztes Podgoricával találkozott, és 30-25-re kikapott, így a negyedik helyen végzett.
Viborgban elkészítették a női Bajnokok Ligája csoportjainak sorsolását is. A 16 együttest négy kvartettre osztották (mindenhonnan ketten jutnak majd tovább a kieséses negyeddöntőbe), ezek a következők:
A csoport: Krim Ljubljana (szlovén), Ribarroja (spanyol), Volgograd (orosz), Aalborg (dán). B csoport: Győri ETO, Toljatti (orosz), Trondheim (norvég), Podgorica (montenegrói). C csoport: Viborg (dán), Larvik (norvég), Leipzig (német), Koprivnica (horvát). D csoport: Kometal Szkopje (macedón), Hypo (osztrák), Slagelse (dán), FTC.
Globál Nógrádi Györggyel - Színt vallottak a brüsszeli politikusok
