Balatonvilágos küzd a Club Aligáért

Nem ismeri el a Kincstári Vagyoni Igazgatóság a balatonvilágosi önkormányzat elővételi jogát a Club Aliga ingatlanegyüttesre; hamarosan aláírják a szerződést az izraeli ingatlanbefektető projektcégével az 5,5 milliárdos privatizációról.

2007. 01. 06. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Balatonvilágos önkormányzata nem rendelkezik elővásárlási joggal a Club Aliga I., II., III. ingatlanok tulajdonjogára, valamint az Aliga I. ingatlancsoport 49 évre szóló vagyonkezelői jogának megszerzésére – jelentette ki Zelles Sándor, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) vezetője. Az állami szervezet a közeljövőben aláírja a privatizációs szerződést a PRO-MOT Hungária Kft.-vel. A kérdés azért vetődött föl most, mert miután a KVI tavaly decemberben kihirdette a Club Aliga privatizációs pályázat győztesét, a balatonvilágosi önkormányzat bejelentette: egy 1992-es, az államháztartásról szóló törvény értelmében elővételi joga van a területre. Fekete Barnabás polgármester azt mondta: a Pólus Palace befektetési csoporttal kötött megállapodás értelmében a cég kötelezettséget vállalt arra, hogy biztosítja a szükséges tőkét az önkormányzat számára.
*
Az önkormányzat a tender nyertes összegének – 5,5 milliárd forint – megszerzése érdekében tavaly októberben kötött együttműködési megállapodást a befektetőkkel. Eszerint az önkormányzattal közös projekttársaságot hoznak létre Pólus Palace – Club Aliga Kft. néven.
A PRO-MOT egyébként a pályázatra létrehozott projektcég, amely az SBI Hungary nemzetközi ingatlanholding érdekkörébe tartozik. Az SBI a cégnyilvántartás szerint izraeli érdekeltségű, jegyzett tőkéje 300 millió forint, honlapja alapján ingatlanprojektjei közé tartozik egyebek mellett az Izabella kert, a Rózsa udvar, az Új udvar és a Stefánia ház építése. A PRO-MOT Kft. jegyzett tőkéje hárommillió forint.
Korábban, a volt pártüdülő privatizációjakor piaci információk szerint Csányi Sándor és Demján Sándor is érdeklődött a Balaton partján ötven hektáron elterülő, arborétum jellegű ősparkkal, a mintegy 1,3 kilométer hoszszú stranddal, valamint az ötvenöt épülettel rendelkező üdülőkomplexum iránt.
Az aligai együttes a rendszerváltozás előtt az MSZMP központi üdülője volt, majd a rendszerváltozás után átkerült az egészségügyi tárca portfóliójába, ahonnan az ingatlan 2005 januárjában került vissza a KVI kezelésébe. A vagyonkezelő tavaly májusban, a harmadik tender során hirdette meg először úgy a Club Aligát, hogy az üdülőkomplexum három részét kínálta eladásra, illetve az Aliga I. nevű rész 25 éves vagyonkezelői jogára keresett befektetőt. A vagyonkezelői jogot a negyedik – majd az ötödik – pályázatban azért emelték 49 évre, mert a tapasztalatok alapján ez felel meg a tulajdonjog értékének.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.