Nemzetközi elismerésben részesült, a Descartes-díj döntőseinek elit csapatába került a Magyar Telekom és a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) közös vállalkozása, a Mindentudás Egyeteme. A program bekerült az Európai Unió Descartes Kommunikációs Díj 2006 tíz döntőse közé. Az immáron harmadik alkalommal kiírt Descartes-díj ünnepélyes eredményhirdetését március 7-én tartották Brüsszelben. Ez az eredmény újabb mérföldkő a magyar tudományos ismeretterjesztés ezen újszerű vállalkozásának történetében, s azért is kiemelkedő, mert a finalisták 33 európai projekt közül kerültek ki, és a verseny szabályai szerint itt már további sorrendet nem állapítottak meg. A Descartes-díjat – amit az Európai Bizottság alapított – két kategóriában, a tudományos kutatás és a tudománykommunikáció területén lehetett elnyerni. A Mindentudás Egyeteme az utóbbiban indulva került a legjobb tíz közé. Az Európai Bizottság elismerő oklevelének tanúsága szerint a műsor sikertörténet az innovatív tudománykommunikációban.
A Mindentudás Egyeteme 2002. szeptember 16-án indult, azóta 155 előadás és 46 úgynevezett klubrendezvény valósult meg. A műsor ismertsége ma már igen jelentős, a heti négy adást a két közszolgálati televíziós csatornán mintegy negyedmillióan kísérik figyelemmel. A Magyar Telekom, mint az egyik alapító, jelentős támogatói szerepet vállal a műsor működtetésében. A program anyagi támogatásán túl a megvalósításhoz szükséges szervezeti és technikai feltételeket biztosítja. Ide tartozik a Mindentudás Egyeteme Tudományos Közhasznú Társaság működtetése, a szükséges irodák és a háttér-infrastruktúra biztosítása. Ezenkívül fenntartja a program internetes oldalát.
A Mindentudás Egyetemének másik alapítója, a Magyar Tudományos Akadémia a szakmai hátteret biztosítja. Az egyes félévek előadásainak, tudásanyagának, az előadók kiválasztásának intézményes kereteit a szakmai tanácsadó testület jelenti, amelyet az MTA elnöke vezet. Az adott szemeszter programját a tanácsadó testület határozza meg.
A műsor fenntartása az alapítók részéről egyfajta társadalmi szerepvállalás, ami a közoktatásban,
a felnőttképzésben, az életfogytig tartó tanulásra való igény kialakításában kedvező folyamatokat indíthat el.
A Mindentudás Egyetemének mostani döntős szereplése jelentős előrelépés, erről a lépcsőfokról azonban feljebb is lehet lépni, így a következő kiírások valamelyikében akár a Descartes-díjat is el lehet nyerni.

Fontos dologra hívta fel a figyelmet a NAV