Tizenhét évvel a rendszerváltás után Magyarországon a demokratikus jogállamiság a mélypontjára süllyedt – jelentette ki Cser Ágnes, az Egészségügyi és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (EDDSZ) elnöke tegnap Debrecenben.
A szakszervezeti vezető a Kenézy Gyula Kórházban az intézmény főigazgatójával és a fenntartó hajdú-bihari közgyűlés elnökével közösen tartott sajtótájékoztatóján az egészségügy átalakításáról szólva megjegyezte: a kormány egyetlen tagja sem küldhet zsaroló üzenetet, visszaélve hatalmával. Cser Ágnes ilyen üzenetként értékelte Molnár Lajos egészségügyi miniszter szavait, miszerint – ahogy fogalmazott – akinek nem tetszik a tárcavezető döntése és nem írja alá a finanszírozási szerződést április 1-jéig, az nem kap fejlesztési pénzt.
– Meddig tűrhető el, hogy egy kormánytag visszaélve hatalmával ilyen zsaroló kijelentéseket tegyen? – tette fel a kérdést a szakszervezeti vezető, aki „hadüzenete” abbahagyására szólította fel az egészségügyi minisztert.
Az egészségügy drámai helyzetével indokolta Rácz Róbert országgyűlési képviselő (Fidesz), a hajdú-bihari közgyűlés elnöke, hogy egy asztalnál ülnek a sajtótájékoztatón a kórházi menedzsment, a szakszervezet és a tulajdonos önkormányzat képviselői. Rácz Róbert szerint ha megvalósul az egészségügyi miniszter ágyszám-csökkentési terve, „az egészségügyhöz való hozzáférés olyan mértékben csökken, amire 40 éve nem volt példa”. – Molnár Lajosnak nincs szüksége a debreceni Kenézy-kórházra, de Hajdú-Bihar betegeinek igen – mondta a közgyűlés elnöke, aki szerint itt az ideje, hogy mindenki, aki képes rá és elég bátor, együttesen lépjen fel „e törvénytelen gazemberség ellen”.
Ónodi-Szűcs Zoltán főigazgató drámainak nevezte a kórházban kialakult helyzetet, s közölte, még mindig nem kapták meg az OEP-től a finanszírozási szerződést. Nem tudják, milyen paraméterekkel dolgozhatnak a jövőben.
Szentkirályi Alexandra: Péter, nem beszélhetsz így a nőkkel!