Soha nincs jó visszhangja Nagy-Britanniában, ha a kormány letiltja egy hír közlését. A BBC-t sem kell félteni, ha szembe kell fordulni a hatalmon levő kormánnyal, ebben sok évtizedes a közszolgálati adó gyakorlata. Pontosan ez történt most is, amikor a közszolgálati médium közölte: Lord Goldsmith főügyész letiltatta annak a hírnek a közlését és kommentálását, hogy a főrendi címek áruba bocsátása ügyében folyó nyomozás során olyan miniszterelnökségen belüli üzenetváltásra akadtak két már kihallgatott személy, Ruth Turner és Lord Levy között, amely állítólag súlyosan érintett egy harmadik személyt is. A hír tartalma alighanem kevesebbet árthatott volna a kormánynak, mint a letiltás.
Úgy tudni, az ügyben tizenegy hónapja nyomozó Scotland Yardtól a hírt szándékosan szivárogtatták ki a BBC-nek abban a reményben, hogy ez az ügy elejtését vonja maga után. Ha lehet, ez a feltevés még rosszabb fényt vet a miniszterelnökségi ügyeskedésekre.
Tony Blair bizalmasainak csoportja már Blair népszerűségének tetőfokán is híres volt cselvetéseiről, a média manipulálásáról. A manőverek nagymestere, Alistaire Campbell végül rajtavesztett a kormány és a média, pontosabban a BBC legnagyobb csatáján, az iraki beavatkozást előkészítő „dörzsölt dossziék” kapcsán. Ugyanennek a csatának azonban áldozata lett még a BBC vezérigazgatója, több magas állású beosztottja is, és mindenek- fölött David Kelly fegyverzeti szakértő, akit meghurcoltak, és öngyilkosságba kergettek, amiért azt mondta, hogy sosem volt elegendő bizonyíték Irak tömegpusztító fegyvereinek létezésére.
Tony Blair népszerűségének hanyatlásával a miniszterelnök és kormánya mindinkább védekezésbe szorult, kétségek támadtak a kormányon belül, amelyek legékesszólóbb példája a külügyminiszter, Robin Cooke lemondása volt az iraki háború miatt, és nehéz volt elkenni a múlt nyári konfliktust is Blair és a tisztségére vágyó Gordon Brown pénzügyminiszter között is.
A pénzért ígért főrendi címek korrupciós ügye időközben persze tovább dagadt. A címek áruba bocsátása is törvénybe ütközik, de következménye csak a kormány megszégyenülése lenne. Az újonnan felfedett tények viszont arra utalnak, hogy a Blairhez közel álló személyek szándékosan hátráltatták az igazságszolgáltatást. Ezért viszont már súlyos börtönbüntetés járhat.

Valóra vált minden szülő rémálma Békéscsabán