Vannak az EU és a NATO tagjai között pragmatikus kormányok, amelyek gazdaságilag együttműködnek Oroszországgal, és vannak ideologizált kormányok, amelyek mesterséges akadályokat gördítenek az Oroszországgal való együttműködés útjába – méltatta a magyar és marasztalta el a lengyel, lett és észt kabinetet Szergej Markov, a moszkvai politikakutató intézet igazgatója pénteken az MTI-nek válaszolva.
Markov szerint a kétoldalú megállapodásokra azért van szükség, mert a közös EU–orosz megoldások megvalósítását az ideologizált csoportok gátolják, jórészt amerikai érdekeket képviselve. Az Egyesült Államok ugyanis nem érdekelt az EU–orosz energiaipari együttműködésben, sem az EU túlságosan lendületes fejlődésében.
Alexander Rahr, a Német Külpolitikai Társaság kutatója is helyesli a magyar–orosz energiaipari együttműködést, ami Oroszország „ideiglenes szövetségesévé” teszi a pragmatikus Magyarországot az EU-n belül. Rahr az „ideologizált politika” tipikus példájának nevezte Vytautas Landsbergis volt litván elnöknek a Fidesz március 15-i nagygyűlésén tett kijelentését, amely szerint Magyarországnak választania kell „az olajos orosz pénz és az európai eszmék között”.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban