Gyurcsány Ferenc, a pragmatikus?

MTI
2007. 03. 17. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vannak az EU és a NATO tagjai között pragmatikus kormányok, amelyek gazdaságilag együttműködnek Oroszországgal, és vannak ideologizált kormányok, amelyek mesterséges akadályokat gördítenek az Oroszországgal való együttműködés útjába – méltatta a magyar és marasztalta el a lengyel, lett és észt kabinetet Szergej Markov, a moszkvai politikakutató intézet igazgatója pénteken az MTI-nek válaszolva.
Markov szerint a kétoldalú megállapodásokra azért van szükség, mert a közös EU–orosz megoldások megvalósítását az ideologizált csoportok gátolják, jórészt amerikai érdekeket képviselve. Az Egyesült Államok ugyanis nem érdekelt az EU–orosz energiaipari együttműködésben, sem az EU túlságosan lendületes fejlődésében.
Alexander Rahr, a Német Külpolitikai Társaság kutatója is helyesli a magyar–orosz energiaipari együttműködést, ami Oroszország „ideiglenes szövetségesévé” teszi a pragmatikus Magyarországot az EU-n belül. Rahr az „ideologizált politika” tipikus példájának nevezte Vytautas Landsbergis volt litván elnöknek a Fidesz március 15-i nagygyűlésén tett kijelentését, amely szerint Magyarországnak választania kell „az olajos orosz pénz és az európai eszmék között”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.