Ha nem is favorit, de esélyes

Hat gól még éppen a határ. Ezt jelzi, hogy a női kézilabda európai kupák negyeddöntőinek első mérkőzései után úgy értékelünk: a Győri ETO megfelelő előnyt szerzett, a Dunaferr pedig ledolgozható hátrányba került. A Budapest Bank-FTC és a Debrecen helyzetének a megítélése szerencsére egyértelműbb, de annyira azért nem az, hogy a továbbjutás mind a négy esetben ne a visszavágón dőlne el.

2007. 03. 19. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ez az a meccs, amelyre öt-hatezer nézőt is be tudtunk volna hozni – mondta, azaz inkább üvöltötte Molnár Péter városi sportigazgató a győri Bajnokok Ligája-negyeddöntő előtt, hiszen a csarnokba zsúfolódott két és fél ezer főt nem volt egyszerű túlharsogni. Hát még akkor, amikor a 17. percben 12-6-ra vezettek az atomkézilabdával kezdő hazaiak a Larvik ellen. Görbicz Anita negyedóra alatt négy parádés – az ellenfél szempontjából inkább megalázó – gólt lőtt Rantalának, sőt ott állt az ötödik küszöbén, mert éppen heteshez készülődött. Újabb trükkös megoldással próbálkozott, csakhogy a kétszeres dán olimpiai bajnokból nem szokás nagy nyilvánosság előtt folyamatosan majmot csinálni, és ez most sem sikerült. Rantala előbb védte a büntetőt, majd egy percen belül Görbicz javító szándékkal eleresztett, elhamarkodott átlövését is, és mindjárt fordult a kocka. A norvégok feljöttek 12-9-re, és szünetig nem is tágítottak (15-12).
Pedig bokasérülést szenvedett védelmük egyik oszlopa, a támadásban amúgy igen sematikus Tonje Larsen, és kiesését ki is használta szünet után az ETO. Bradeanu, Vérten és Djokics, valamint a Bódi helyére becserélt Kovacsicz is szépen termelt, Vanyus Attila klubigazgató fel is sóhajtott 27-18-nál: most kéne lefújni!
Hiába, ő is érezte, hogy az Európa-bajnok Norvégia legjobb csapatát képtelenség 15 góllal verni, még a kilenc is szélsőségesen nagy differencia. Hát még úgy, hogy hat hetes is kimaradt; Bradeanu elidegeskedett, Temes elkönnyelműsködött egyet-egyet, Görbicz pedig négyet rontott. Kérdés persze, két vagy három baki után kellett-e, szabadott-e újra kísérleteznie. Rantala mindenesetre bravúrjai ellenére sem volt boldog, hol két kézzel ütötte a földet, hol kirohant a kispadhoz veszekedni, mert kevesellte a blokkokat. A 28-22-es hazai diadalt így mindkét fél visszafogottan nyugtázta, annak is tudatában, hogy sehol sem sikerült kilőni a teli tárat. A hazaiaknál például Radulovics sem sebességben, sem dinamizmusban nincs még BL-szinten, a vendégeknél pedig kilenc gólja ellenére (ötöt büntetőből ért el) sem bírt Riegelhuth Vértennel. „Előzetesen beértem volna hat góllal, most viszont van némi hiányérzetem. A továbbjutási esélyünk azért így is megnőtt ötven százalékról ötvenegyre” – értékelt Róth Kálmán vezetőedző, a jogos gratulációkat szomorkás mosollyal fogadó, csodagólokkal és -paszszokkal kirukkoló Görbicz pedig természetesen a hetesek miatt bánkódott: „Nem szabadott volna enynyi büntetőt és ziccert hibázni. Ha 12-6-nál gólt lövök, valószínűleg minden másképpen alakul” – sanyargatta magát, a párharc végkimenetelét tekintve remélhetőleg feleslegesen.
Mert az ETO így is esélyes – úgy legfeljebb máris favorit lenne.

FTC-döntetlen Dániában. A KEK-negyeddöntőben a Budapest Bank-FTC úgy játszott bravúros, 29-29-es döntetlent Gudméban, hogy a hajrában is végig vezetett a dán házigazda ellen. Az EHF-kupa negyeddöntőjében szintén Dániában ért el biztató eredményt a Debrecen: csak 26-24-re kapott ki az Ikast Bordingtól. A Dunaferr ellenben a vártnál nagyobb hátrányba került Spanyolországban: 34-28-ra verte az Elda Prestigio.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.