Tárgysorozatba se vette az Országgyűlés MSZP–SZDSZ-es többsége azt az ellenzéki javaslatot, amely megtiltotta volna a rendőrségnek a gumilövedék használatát. Balog Zoltán (Fidesz) azzal indokolta az előterjesztést, hogy október 23-án a rendőrség szakszerűtlenül, fejmagasságban és indokolatlanul alkalmazta a gumilövedékeket, számos embert súlyosan, maradandóan megsebesítve azzal. – Ez nem MSZP-s vagy fideszes ügy, ez ahhoz az akcióhoz hasonlítható, amikor a taposóaknák kiiktatásáért indítottak kampányt, mivel azok is aránytalanul tették tönkre az emberek életét – jegyezte meg Balog. Arra is felhívta a figyelmet: amíg a kormány sürgősséggel határozatot alkotott a be nem jelentett tüntetések passzív résztvevőinek megbüntetéséért, addig a gumilövedékek kapcsán arra hivatkoznak, hogy kapkodva nem lehet a rendőrségi törvényt módosítani. A Fidesz tegnap kiosztott és bemutatott több olyan megrázó fényképet is a Házban, amelyek olyan emberekről készültek, akiket brutálisan megsebzett a gumilövedék. Vadai Ágnes (MSZP) érdekesnek találta, hogy a Fidesz sérült rendőrökről nem mutatott be fotókat (a Fidesz szerint azért nem, mert őket nem sebesítette meg a gumilövedék). Vadai úgy folytatta: a rendőrségről leszállni, a párbeszédbe pedig beszállni kellene a Fidesznek.
Az MSZP, az MDF és a KDNP szónokai a közelgő nemzeti ünnep kapcsán kértek szót. Szabó Éva (MSZP) azt ecsetelte, hogy a „társadalom apraja-nagyja” ki van éhezve a nyugalomra, ezért egy „csokor békét” kívánt az 1848-as megemlékezések idejére. Az állampárti és a mostani március 15-ét állította párhuzamba Rubovszky György (KDNP), aki szerint Szilvásy György kancelláriaminiszter terrorveszéllyel való fenyegetései is azt a célt szolgálják, hogy az emberek maradjanak távol az ünnepségektől, vagy hagyják el Budapestet. Úgy vélte, ma már ünnepelni sem lehet a Kossuth téren, mert azt alkotmányellenesen kordonnal zárták el, amire még az ’56-os forradalom, illetve a rendszerváltozás kritikus időszakában sem volt példa. Ezek alapján Rubovszky megállapította, Gyurcsány Ferenc elhatárolódása Kádár Jánostól Rákosi Mátyás diktatúrája felé tett lépésként értékelhető. Kondorosi Ferenc, a rendészeti tárca államtitkára erre közölte: a rendbontások forgatókönyvét nem a kormány írja.
A kórházi ágyszámok kérdése ezúttal is napirenden volt a Házban. – Életre, jókedvre, felelős nemzeti egészségpolitikára van szüksége az országnak az egészségügyi ámokfutás helyett – jelezte Mikola István (Fidesz). Számításaik szerint nem három megszüntetésével, hanem 60-70 kórház működésképtelenné válásával, az ellátórendszer tönkretételével jár a szektor átalakítása. Molnár Lajos szakminiszter arra emlékeztetett: a reform célja, hogy ne legyenek „pénzfaló” üres ágyak, mert szerinte ma minden negyedik ágy ilyen. Balsai István (Fidesz) szerint Molnár bünteti a második kerületi egészségügyi intézményeket: megszűnik a Szent Ferenc Kórház, a Budai Gyermekkórház, az ORFI és a lipótmezei pszichiátriai centrum is. Balsai a miniszternek át is adta azt a 3000 aláírást, amely a Budai Gyermekkórház megszüntetése ellen gyűlt össze. A T. Ház módosította a jegybankról szóló törvényt, így az MNB választott tisztségviselői kötelesek vagyonnyilatkozatot tenni, s a kereskedelemben nem lesz kötelező elfogadni a sérült bankjegyeket.

Menczer: Ruszin-Szendi Romulusz Ukrajnát dicsőítette és képviselte Magyarország helyett!