Nagy-Britannia külügyminisztere, Margaret Beckett bejelentette a Teheránhoz fűződő kétoldalú kapcsolatok befagyasztását. Addig marad így a helyzet, amíg meg nem oldódik az irániak által elfogott brit tengerészek és tengerészgyalogosok ügye. Ugyanakkor a CNN azt jelentette, hogy az iráni külügyminiszter kilátásba helyezte Faye Turneynek, az elfogott brit egység egyetlen női tagjának szabadon engedését. Műholdas helyzetmeghatározási (GPS) adatokat tárt a nyilvánosság elé tegnap a brit védelmi minisztérium, ezzel igazolva, hogy Irán múlt pénteken iraki vizekről hurcolt el 15 brit haditengerészt és tengerészgyalogost. A GPS-adatok alapján a brit egység elfogásának helyszíne 1,7 tengeri mérföldnyire – több mint három kilométernyire – volt az iraki–iráni tengeri határtól, a Perzsa-öböl iraki vizein – írta az MTI.
A brit parlament szokásos szerdai alsóházi félórájában Tony Blair miniszterelnök a konzervatív ellenzék vezérének kérdésére válaszolva kizárta, hogy a brit egység erővel szállhatott volna szembe az irániakkal, az ugyanis súlyos emberveszteséghez vezetett volna. Charles Style altengernagy, a brit vezérkari főnök helyettese szerint Irán az incidens után két, eltérő helyszín-meghatározási adatot tárt London elé. Az első iraki vizekre tette a rajtaütés helyszínét, és amikor a brit fél erre hivatkozott, az irániak egy újabb koordinátát mutattak be, amely már iráni vizeken jelölte az elfogás helyét.
Az elfogott brit katonák közül többen beismerték, hogy beléptek az iráni vizekre, és sajnálkozásukat fejezték ki emiatt – jelentette az IRNA iráni hírügynökség egy iráni illetékesre hivatkozva, aki közölte: a katonák minden kétséget kizáróan iráni területi vizeken tartózkodtak, amikor elfogták őket.

Erre nagyon ráfázhat Magyar Péter, újabb ügyekben jelentették fel