Úgy tűnik, a befektetők továbbra sem hajlandók a korábbi kockázatvállalási kedvvel kereskedni: az óvatosságot a világgazdasági kilátások iránti aggodalmak táplálják.
A helyzetet tegnap értékelő Moody’s londoni befektetőház szerint a múlt keddi ázsiai visszaesés, valamint Alan Greenspan, az amerikai jegybank szerepét is betöltő Federal Reserve (FED) korábbi elnökének nyilatkozata, miszerint az év végére visszaeshet a tengerentúli gazdasági növekedés, olyan erőteljes félelmeket váltott ki, amit Ben Bernanke jelenlegi Fed-elnök árnyaltabb megfogalmazásai már nem tudtak ellensúlyozni. Az MTI beszámolója szerint az Európai Bizottság pénzügyekkel foglalkozó biztosa, Joaquín Almunia szerint sem tekinthetők a gazdasági alapok gyengesége jelének a globális pénzpiacokat érintő ingadozások, azok technikai okokra vezethetők vissza.
A Budapesti Értéktőzsde indexe lényegében együtt mozgott a fejlett európai piacokkal. A vezető részvények kivétel nélkül veszteséggel fejezték be a napot, noha a kereskedés végére a legnagyobb forgalmat generáló OTP- és Mol-papírok gyengülése mérséklődött. A BUX ennek megfelelően a nap végére mérsékelte a több mint 500 pontos visszaesését, s végül 319,31 pontos csökkenéssel, 22 769,40 ponton zárt. A bankpapír 22,3 milliárdos forgalomban két százalékkal 8 ezer forintra hanyatlott, a Mol pedig egy százalékkal, 20 100 forintra gyengült. Másfél százalékkal, 36 900 forintra csökkent a Richter, és fél százalékkal, 925 forintra gyengült a Magyar Telekom.
A közepes forgalmú részvények közül 2,1 százalékkal esett 23 650 forintra az Egis és egy százalékkal 719 forintra a Fotex. A kisebbek közül egyedül a Rába tudott gyarapodni, mégpedig 0,9 százalékkal,
1415 forintra. A TVK 1,2 százalékkal, 6820 forintra, a Synergon 0,8 százalékkal, 1315 forintra, az FHP pedig 1,95 százalékkal, 1863 forintra süllyedt.

Ezen múlt, hogy nem Erdő Péter lett az új pápa, hanem Prevost bíboros