Továbbra is kérdéses, hogy Pécsett a Tubesre tervezett katonai radar megépül-e. A hét végén a lokátor ügyében kiírt népszavazás érvénytelen és eredménytelen lett, hiszen a választók közel 32 százaléka vett csak részt a referendumon. Az érvényességi küszöb eléréséhez közel 64 ezer választónak kellett volna megjelennie a szavazókörökben. A végeredmény szerint viszont a voksok 94 százalékát – hozzávetőleg 40 ezret – a lokátor ellenében adták le.
A civilek felháborítónak tartják a Honvédelmi Minisztérium kommunikációs stratégiáját: hogy a népszavazáson a választásra jogosultak 32 százaléka vett csak részt, azt tanúsítja, a választópolgárok döntő többsége szerint nincs akadálya a radar megépítésének.
A népszavazást kezdeményező Istenkútért Közösségi Egyesület vezetője, Peták Péter tegnap kifejtette, ha 1997-ben a NATO-belépésről tartott népszavazáson is hasonlóképpen látták volna a helyzetet, akkor máig sem lennénk a katonai szövetség tagjai. Akkor ugyanis a választók 50,76 százaléka nem voksolt, és a résztvevők 85,3 százaléka támogatta a belépést, ám 14,7 százalékuk nem. A város polgármestere, Tasnádi Péter hétfői nyilatkozatában azt mondta, hogy a pécsiek döntését fogja képviselni minden fórumon. Ugyanakkor finomította álláspontját, amikor kijelentette, hogy a szavazásra jogosultak nagyobbik részének az volt a véleménye, hogy nem nyilvánít véleményt, s ez az eredménytelenség szűkíti a mozgásterét. A pécsi Fidesz tegnap úgy határozott: az ügyben rendkívüli közgyűlési ülést kezdeményez.

Záporokkal és erős széllel érkezik a hidegfront