Vita a reptérfejlesztésekről

Szabó Eszter
2007. 03. 10. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

AFerihegyi repülőteret üzemeltető Budapest Airport Zrt. részvényeinek továbbértékesítéséhez a magyar állam hozzájárulása is szükséges, ezt pedig csak akkor kapja meg az új tulajdonos, ha eleget tesz az eredeti privatizációs szerződésben foglalt kötelezettségeknek – tájékoztatta tegnap a Magyar Nemzetet Oravecz Péter, az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Zrt. kommunikációs igazgatója, aki közölte: a jelenlegi tulajdonos Ferrovial és a német Hochtief AirPort által vezetett konzorcium között folyamatosan zajlanak a tárgyalások, ám amíg a két fél nem tud megegyezni a kötelezettségekről, elsősorban a vállalt beruházásokról, addig az ÁPV Zrt. nem hagyja jóvá a BA Zrt. tulajdonosváltását. Mint mondta, az állam nem vizsgálhatja a vételárat, azt viszont igen, hogy az új tulajdonos teljesítse a 2005 végén aláírt megállapodásban foglaltakat. Arra hivatkozva, hogy a beruházásokról szóló egyeztetések most is tartanak, Oravecz nem kívánta megjelölni a BA Zrt. továbbértékesítésének végleges időpontját. A privatizációs szerződésben az akkori vevő, a brit BAA öt évre legalább 261 millió euró – mintegy 66 milliárd forint – értékben vállal fejlesztéseket a repülőtéren.
Ahogyan arról beszámoltunk, a BA Zrt. privatizációjakor meghirdetett fejlesztésekből mára mindössze annyi valósult meg, hogy a BAA gyorsan túladott a cégen, amelynek a spanyol Grupo Ferrovial lett az új tulajdonosa. A 2005-ös grandiózus tervekből eddig legsikeresebben a kiszervezések valósultak meg: eladták a földi kiszolgálást és a minibuszüzletágat, valamint kiszervezték a parkolóüzemeltetést és a takarítást.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.