Kurtit a legutóbbi – február 10-i – tüntetésen vették őrizetbe, amikor a rendőrséggel való összecsapások során két ember életét vesztette és nyolcvan megsebesült.
A megmozdulás ezúttal békésen ért véget, ám nem sok híja volt, hogy a 4-5 ezer tüntető nem csapott ismét össze a nagy erőkkel kivonult rendfenntartókkal. A rendőrség ugyanis kordonnal állta útját a tiltakozóknak, hogy ne vonulhassanak az UNMIK székházához. A demonstráció szervezői azonban felszólították a rendőröket, vagy átengedik őket, s akkor békésen, rendbontás nélkül vonulnak el, vagy áttörik a kordont. A rendőrök erre a kordont megnyitották, de ugyanakkor megjelentek az utcákon a nemzetközi erők pakisztáni különleges egységei, amelyek bevetésétől okkal tartottak a tiltakozás résztvevői, akik ígéretükhöz híven békésen vonultak el a Pristina központjában levő koszovói és nemzetközi intézmények épületei előtt.
Szkopjéban nyugtalanságot keltett, hogy a pristinai felvonulók között megjelentek a macedón parlament albán nemzetiségű tagjai is. Tartanak attól, hogy a macedóniai albánok is idővel csatlakoznának a független Koszovóhoz.
Folytatódnak közben a diplomáciai erőfeszítések, hogy kompromisszumos megoldásra jussanak Koszovó kérdésében. Daniel Fried amerikai külügyi államtitkár-helyettes ma Belgrádban tanácskozik, de útba ejti Pristinát és Szkopjét is. Kijelentette, hogy egyetlen megoldás sem ideális, egyik sem mentes a kockázatoktól, de Ahtisaari a lehető legjobb javaslattal áll a Biztonsági Tanács elé. „Mi ezt a tervet támogatni fogjuk” – hangoztatta Fried. Addig azonban még lesz egy menet a bécsi tárgyalásokon magas szinten. Az amerikai diplomata hangoztatta, hogy olyan rendezést szorgalmaznak, amely nem tükrözi a nacionalista pozíciókat.

Őt keresi a rendőrség a Lakatos Márk-botrányban