Harmincketten

2007. 04. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Most, hogy Virginiában egy huszonhárom éves szörnyeteg lelőtt harminckét embert – tanárt, tanulót –, ami több az éves átlagnál (az Egyesült Államokban rendszeresen lőnek az egyetemeken), fölvetődik a kérdés, majmolnunk kell-e a tengerentúli világot. Hiszem, hogy a nagykanállal kimért, amerikanizált műbalhé – a gagyi filmek, gengsztershow-k – minket is rossz irányba vezet. Elég belelapozni a műsorújságokba, egyebet sem látunk, olvasunk, mint a harmadosztályú USA-bóvlik imádatát. Hamarosan itt is lőni fognak? Ez a trend.
Harminckét halott, sok-sok sebesült. Ha lehet, én nem kérnék belőle. Most megy a vita arról, hogy az agresszív tömegkultúra felelős-e az ehhez hasonló vérengzésekért. Szerintem ez nem is kérdés: igen! Ezért hát én inkább Várkonyi történelmi filmjéből szeretnék látni a televízióban (akár fehér-feketében, megkopott kópián), elég abból a ránk öntött mocsokból, amelynek évente, havonta itt vannak a halottjai, egyelőre Amerikában.
Egy megveszekedett, hitvány világban élünk, ahol a feszültség fölkeltése valakik érdeke. Borzasztó. Én A Pál utcai fiúkat szeretném újra megnézni a televízióban (olvasni olvasom, százhuszadszor). Vagy az Egri csillagokat. Nem kell a Zsaru és a leszámolás című lepusztult amerikai film, az váltja ki gyerekeinkből az eszement agressziót. Erre azonban a jelek szerint a tengerentúlon még nem jöttek rá. Harminckét halott, és hol van még az év vége… Nálunk még „csak” verik az elkanászodott nebulók a tanárokat az iskolában, de ha nem teszünk sürgősen valamit, itt is tragédia lesz. Én szóltam.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.