Végéhez közeledik Franciaországban a kampány, és egyre keményedik a hangnem a jelöltek között. Mindeközben elképzelhető, hogy az elnökválasztás első fordulója előtt a választók által várt politikai vita az interneten zajlik majd.
A két „nagy” jelölt, Nicolas Sarkozy a jobboldalon és Ségolene Royal a baloldalon, megfogadták korábban, hogy az idősebbekkel ellentétben a „fiatal generáció” nevében moderáltan fognak politizálni, és a vitára koncentrálnak a személyeskedés helyett. Ezt egészen a múlt hétig be is tartották, azóta azonban nyíltan támadják egymást. Sarkozy megvádolta Royalt, hogy a „csalókat támogatja”. Azután tette ezt, hogy az egyik párizsi pályaudvaron többórás összeütközésre került sor a rendőrök és spontán szerveződött fiatalok között egy jegy nélküli utas ellenőrzése következtében. Royal akkor a történéseket a „megtorló politikának” tulajdonította, ami Sarkozy számára egyet jelentett azzal, hogy a bliccelő mellé áll. Erre Royal hazugnak nyilvánította ellenfelét, és azóta mindennaposak a személyeskedések.
A kettejük közötti csata hasznos számukra, mert rájuk irányítja a figyelmet. Mindemellett valószínűtlennek tünteti fel egy harmadik személy, nevezetesen François Bayrou esélyét a versenyben. A centrista jelölt a közvélemény-kutatások szerint március elején a szavazatoknak akár a 24 százalékát is megkapta volna, azóta azonban egyre kevesebben akarják rá adni a voksukat. Egy március 5-én kelt BVA-felmérés a szavazatok 18 százalékát jósolja neki.
Mindeközben Bayrou az, aki a leginkább szeretné, hogy a szavazás első fordulója előtt politikai vitára kerüljön sor a jelöltek között. Ez nem könnyen kivitelezhető, mert a médiának egyenlő megnyilvánulási időt kell adnia mind a tizenkét jelöltnek. Az interneten azonban nincsen ilyen megkötés, így segítségével meg lehetne kerülni a törvénykezést, valamint azt, hogy az összes jelölt egy vitában vegyen részt. Bayrou javaslata értelmében csak a négy legfontosabb jelölt lenne jelen. Royal és Le Pen hozzájárultak, Sarkozy azonban eleinte nem, ami megkérdőjelezte a vita értelmét. Most, hogy mégiscsak körvonalazódni látszik, minden jel arra mutat, hogy Sarkozy is részt vesz a találkozón. Noha az eszmecserére az interneten kerülne sor, számos média a nevét adná a projekthez, és a műsorhoz ingyenesen lehetne hozzáférni, vagyis mind a 28 millió francia internetező egyszerre nézhetné azt.

Magyar Péter visszalépése után közleményt adott ki a Női Sikernap szervezője