A Magyar Cigány Fórum (MCF) valamennyi mandátummal rendelkező képviselője támogatta, s így 29 szavazattal ő nyert az 53 fős Országos Cigány Önkormányzat (OCÖ) ülésén, míg a Lungo Drom jelöltje, Farkas Flórián 23 szavazatot kapott. Az eredmény annak ismeretében érdekes, hogy a kisebbségi választások után a Lungo Drom 28, míg az MCF csak 25 tagot delegálhatott a testületbe, de már az első alakuló ülésen is két tag, azt követően pedig az újraválasztás előtt másik két Lungo Drom-os ült át a rivális szervezet padsoraiba.
Mint ismeretes, a március 13-i alakuló ülésen az MCF meglepetésre nem Kolompár Orbánt, hanem a Lungo Drom-os Kozák Jánost jelölte elnöknek, aki vállalta is a megméretést Farkas Flórián ellen. A jelenleg is győztes szervezethez átpártolt ifjabb Kozák János is, amivel a 28-25-ös Lungo Drom-többség 27-26-os MCF-előnnyé vált, és így Kozák Jánost választották meg az OCÖ élére. Ezt azonban néhol erőszakos cselekményekkel tarkított összetűzés előzte meg az ülésteremben, ezért a levezető elnök már a voksolás előtt berekesztette az ülést, a döntés tehát érvénytelen volt.
Az idősebbik Kozák János már a szombati szavazás előtt bejelentette, az új voksolásnál nem fogad el jelölést sem az MCF, sem pedig a Lungo Drom részéről, viszont ez alkalommal ő jelölte Kolompárt. „Hűségéért” cserébe Kozák az általános elnökhelyettesi posztot kapta, s miután a régi-új elnök első intézkedéseként kettőről tizenegyre emelte az elnökhelyettesek számát, további tíz MCF-s képviselőt neveztek ki a tisztségekre.
– Mindent megteszünk azért, hogy az OCÖ folyamatos kontroll alatt legyen – mondta Farkas Flórián, aki szerint Kolompár újraválasztása nem a cigányság, hanem a hatalom akaratát tükrözi. Hozzátette, a kormánynak érdekében áll a tehetetlen kisebbségi önkormányzat fenntartása: „Olcsóbb kifizetni két-három embert, mint egy 800 ezres népcsoportot.” Farkas kijelentette, a kormánypártok részéről több fenyegetés is érkezett szervezetének képviselőihez.
Kolompár Orbán azonban visszautasította a vádakat: „A kormányzat semmilyen nyomást nem gyakorolt a választókra.” Arra kérte Farkast, ha valóban a pártpolitika fölé akarja helyezni a romapolitikát, lépjen ki a Fidesz parlamenti frakciójából.

Magyar Péter visszalépése után közleményt adott ki a Női Sikernap szervezője