Nem sikerült határozott irányba fordulnia a magyar tőzsdének az elmúlt három hónap során. Az idei esztendőről az elemzők azt jósolták, hogy a korábbi, 2005– 2006-os tőkepiaci fellendülés megszakadhat, kisebb-nagyobb korrekciók is követhetik a nagy száguldásokat. Az eddigi tapasztalatok szerint az előrejelzések jók voltak, erre a legjobb példa a BUX árfolyamának határozatlan mozgása.
Komoly tőkekivonásról nem érdemes beszélni, de az biztos, hogy a befektetők most másként szemlélik a feltörekvő tőkepiacokat, mint korábban. Az EU kelet-közép-európai tagországainak tőzsdéin nem az utóbbi években megszokott irányzatok uralkodnak, a piaci szereplők óvatossága nagyon érezhető. Nem csak a volt keleti blokk tőkepiacain érezhető az érdektelen befektetői magatartás, a bizonytalanság. A német és a brit tőzsdék befektetőit is azzal riogatják egyes elemzők, hogy a 2007. év a nagy fordulat esztendeje lehet. Az elemzők arra alapozzák jóslataikat, hogy a tőzsdék emelkedése túlzott mértékű volt.
A magyar piacon az előző másfél év során a vezető részvények és néhány érdekesebb papír ért csak el komoly növekedést. Ma ez is változóban van. Ráadásul trendként számolhatunk a tőzsdei kivezetésekkel. A tőzsdén keresztül végzett feltőkésítés során olyan hazai cégek jöttek létre, amelyekre nemzetközi befektetők is felfigyeltek, az amerikai felvásárlások jelentős méreteket öltöttek az országban. A nyilvános vételi ajánlat során megszerzett tőzsdei cégek általában szakmai befektetők kezébe kerültek, ami azt jelenti, hogy a legjobban prosperáló közepes méretű társaságok elvesznek a tőkepiac számára.
Mivel a jól prosperáló és aránylag nagy tőzsdei forgalmú papírok kezdenek „kihalni” a pesti börzéről, a befektetési szolgáltatók sorban minősítik fel a még komolyabb forgalmat biztosító vezető részvényeket. A hazai papírok növekedésének azonban gátat szabnak a nemzetközi események. Ezek közül az idén az előre nem látható kínai tőzsdezuhanás a legérdekesebb, de az amerikai jelzálog-hitelezési piacot érintő problémák is hatással voltak ránk. A gyógyszergyártókat a hazai egészségügy problémái, az orosz közgyógyellátási program, a forint/dollár árfolyam változásai ingathatják meg. A Mol részvényeit a forint kurzusa mellett a világpiaci olajárak is mozgatják. A banki szektorra a makrogazdasági események hatnak, a lakosságot érintő megszorításokat a pénzintézetek is megérzik.
A következő három hónapban sem lehet nagy fellendülésre számítani. A forint/euró kurzusa várhatóan visszagyengül a 250-es határra, a BUX a már megszokott 22–24 ezer pont között ingadozhat. Az értéktőzsdéről több társaság távozik, és a tőzsde reményei szerint néhány új bevezetésre is sor kerülhet.

Brüsszel vs. Magyarország: már több mint 40 ezren követelik Magyar Péterék távozását