Információink szerint még nem kapott engedélyt gázkitermelésre a sajtóban elhíresült makói gázlelet kitermelésére a koncesz- sziót birtokló TXM Kft. A fáklyák ugyan már fel-felgyulladnak, ám ez még csak a kitermelés próbájának a része. A társaság vezetői abban bíznak, hogy nyáron már hozzákezdhetnek a tényleges kitermeléshez, addig a kutakhoz vezető utak is elkészülnek.
A kanadai–amerikai tulajdonban lévő TXM 2005 óta hét földgázkutat fúrt Csongrád megyében. A zömmel Makó térségében elvégzett munkálatokra mintegy kétszázmillió dollárt költöttek. Azt tervezik a cégnél, hogy a makói medence felett további kutakat is mélyítenek. Nem tartják kizártnak, hogy az akár több tucat kút mélyítésére az eddig felhasznált összegnek akár az ötszörösét is elköltik majd.
A TXM által koordinált fúrások két évvel ezelőtt Pusztaszer, Székkutas, Makó és Magyarcsanád térségében kezdődtek.
Magyarországon a külföldi befektetők mellett a Mol is folyamatosan dolgozik a szénhidrogéntelepek feltárásán. Az utóbbi hetven évben hazánk területén összesen 8500 kutatófúrást végeztek. Információink szerint a Molnál az utóbbi hat évben nyolc-tizenkét milliárd forintot költöttek évente kutatásokra. Hazánk területén a sikeres fúrások aránya 30-40 százalék. A leggazdagabb szénhidrogénmező a Szeged melletti Algyőn van, ám ez a forrás várhatóan éveken belül elapad.

Gyárfás Tamás: Ez nem egy játékfilm, nem egy regény, ez az életem. Ennyi volt