Privatizáció: kettős beszéd

Továbbra is kettős beszéd folyik a felsőoktatás lehetséges privatizálásáról. Míg a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája és a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete elnökeit az oktatási tárcánál nyugtatták, Magyar Bálint újra kiállt a magántőke felsőoktatásba való bevonása mellett. Szerinte erre a felsőoktatási törvény közelgő módosítása lehetőséget ad majd.

Bákonyi Ádám
2007. 04. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Manherz Károly tegnap fogadta a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) és a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) elnökeit. A felsőoktatási szakállamtitkár megismételte Hiller István miniszter korábbi bejelentését, miszerint a felsőoktatási törvény módosítása kapcsán a tárca nem vizsgálta a felsőoktatási intézmények magánosításának lehetőségét, a törvénymódosítási javaslatot ennek megfelelően készítették elő és ezt az álláspontot képviselik a továbbiakban is.
Mindeközben azonban egy szakmai konferencián Magyar Bálint tegnap újra kiállt a magántőke felsőoktatásba való bevonása mellett. A szabad demokrata politikus szerint erre a felsőoktatási törvény közelgő módosítása lehetőséget ad majd. Az államreform-bizottság fejlesztési államtitkáraként a volt miniszter lehetővé tenné, hogy az egyetemek saját elhatározásból állami tulajdonú nonprofit szervezetté vagy közhasznú társasággá alakuljanak, illetve, hogy magántőkét is bevonhassanak az oktatásba. Mindehhez a felsőoktatási intézményeket kivenné a költségvetési szervekre vonatkozó szabályok alól, előbb az államháztartási, majd a felsőoktatási törvény módosításával. Információink szerint a minisztériumi álláspont ellenére az államreform-bizottság mai ülésén szó lesz Magyar Bálint javaslatáról. Az egyeztetésen Hiller István is részt vesz. A bizottság bizonyos feltételek mellett már korábban támogatásáról biztosította az exminiszter elképzeléseit.
A felsőoktatási törvény módosítása május 2-án kerül a kormány elé. – Beláthatatlan következményekkel járna, ha az oktatási tárca mégis eltérne eredeti álláspontjától, vagy a kormány Magyar Bálint javaslatát támogatná. Ebben az esetben a HÖOK-kal közösen minden lehetséges módon tiltakozni fogunk – jelentette be Kis Papp László, a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének elnöke.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.