A kompromisszumot megtaláltuk, jóllehet, nem adódott könnyen, hiszen „nem édes szavakat mondogattunk egymásnak”, de végül is a „nemzeti prioritások egyesítettek bennünket” – kommentálta a történteket az államfő.
Üdvözölték és pozitívan értékelték a megállapodást – a kommunisták kivételével – a parlamenti pártok is, ki-ki a maga módján. Az ellenzék szerint mindenki számára elfogadható döntés született, míg Juscsenko annak a véleményének adott hangot, hogy a kompromisszum az „ukrán demokrácia felnőtté válását bizonyítja”. Viktor Janukovics miniszterelnök viszont a koalíció híveinek vasárnap esti többezres, úgynevezett búcsútüntetésén ismét az ellenzéket és a törvényesség megsértésével hozzájuk csatlakozó államfőt tette felelőssé az ország helyzetének destabilitásáért. – A koalíció nem kezdeményezte az idő előtti választást, de tiszteletben tartja az alkotmányt és elfogadja a rákényszerített kihívást, hogy megfékezze a politikai kalandorokat. A többi már az ellenzéken múlik – szögezte le. Ha akad 151 képviselő, aki hajlandó lemondani mandátumáról, akkor az államfőnek jogában van kiadni harmadik, immár az alkotmány szellemének is megfelelő rendeletét a parlament feloszlatásáról és az előre hozott választás megtartásáról.
Elemzők szerint korai lenne még kész tényként elkönyvelni a megállapodást. Az előző parlament elnöke, Volodimir Litvin szerint a kompromisszummal a felek csak lélegzetvételhez akartak jutni, hogy felmérjék lehetőségeiket, és mobilizálják erőiket. Hasonlóan vélekedik a volt védelmi miniszter és kormányfő, Jevhen Marcsuk is, aki szerint még azt sem lehet bizonyosra venni, hogy az előre hozott választásra egyáltalán sor fog kerülni.

Soha nem látott hadgyakorlat kezdődött a Bakonyban