Hűtlen kezelés, hivatalos személy által elkövetett sikkasztás és közokirat-hamisítás gyanújával tett büntetőfeljelentés az APEH már megszűnt Bűnügyi Igazgatóságának tíz munkatársa ellen Keller László volt közpénzügyi államtitkár a 2002-es kormányváltást követően. Az MSZP-s képviselő beadványa nyomán (amelyet névtelen bejelentés alapján tett meg) az akkori Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal (ma már Központi Nyomozó Főügyészség a szervezet neve) vádat emelt többek között Kántor Tibor volt hírszerző, az adóhatóság Orbán-kormány alatti általános elnökhelyettese, valamint a polgári kabinet által létrehozott Bűnügyi Igazgatóság bűnügyi igazgatóhelyettese, a kiemelt ügyek főosztályának vezetője, a felderítő főosztály vezetője és még hat munkatárs ellen. A szigorúan titkos büntetőeljárás során az első fokon ítélkező Budai Központi Kerületi Bíróság felmentette a vádlottakat, akik közül akkora már ketten életüket vesztették.
*
Az APEH bűnügyi igazgatóságának Győr-Moson-Sopron megyei irodavezetője az eljárás okozta lelki megterhelés miatt öngyilkos lett, úgy tudjuk, két éven keresztül hiába keresett magának új munkahelyet.
A napokban a Fővárosi Bíróságon hozott ítélet helybenhagyta az első fokon meghozott döntést, lapunk információi szerint annak titkos indoklásában néhány helyen a vádlottakra nézve kedvezően módosította az ítélet indoklását. Valamennyi vádlottat bűncselekmény hiányában mentették fel. Az azóta elhunyt munkatársakkal szemben természetesen már korábban megszüntették az eljárást, ám valószínűsíthető, őket is ártatlanul vádolták meg.
Az adónyomozók 1999-ben kezdték meg munkájukat, elsősorban azzal a céllal, hogy a költségvetésnek éves szinten negyvenmilliárd forintos kárt okozó számlagyárak ellen lépjenek fel. Információink szerint fedett ügynököket az APEH titkos ellátmányából azzal bíztak meg, hogy néhány tíz millió forint értékben számlákat vásároljanak. Az így látókörbe került számlagyárosokat ezután lehallgatták, titkos nyomozás indult ellenük, amely során a megyei adóhatóságok ellenőrizték volna, mely cégek fogadtak be tőlük számlákat. Az adóbevalláskor a revizorok ellenőrizték, hogy van-e tényleges teljesítmény a papírok mögött, amennyiben ilyet nem találtak, feljelentést tettek a bűnügyi igazgatóságon, ahol összehangoltan az ország több pontján egyszerre csaptak volna le a bűnözőkre. Mivel a bűnügyi igazgatóságot 2002 után megszüntették, ezért a fedett akciók egyike sem hozhatott eredményt. A szervezet csaknem 270 fős személyi állománya előbb az ORFK, majd a Nemzeti Nyomozó Iroda, később pedig a vámhatóság alá került.
A Magyar Nemzet birtokába jutott információk szerint a felmentettek kártérítési pert kívánnak indítani Keller László szocialista párti politikus ellen. Szerettük volna megkérdezni Keller László MSZP-s képviselőt (aki pártja nemrégiben tartott zártkörű tanácskozásán Szabadfi Árpád rendőr tábornokot vádolta meg „remek fideszes kapcsolatai” miatt), nem érzi-e magát felelősnek egy ember halála miatt, és milyen információk alapján, milyen céllal tett feljelentést az adónyomozók ellen, megkeresésünkre ezt suttogta: „Most megbeszélésen vagyok.”
A kormánypárti országgyűlési képviselő később is nagyon elfoglalt volt – munkatársunk nem tudta őt elérni.

Mutatjuk, hogy milyen érettségi feladatokat kaptak a diákok történelemből