(Ungvár)
A történtek hírére az éppen Krímen tartózkodó Viktor Janukovics kormányfő és a Szlovákiában tárgyaló Olekszandr Moroz is azonnal megszakította programját, hogy mielőbb hazatérjen. Janukovics estére rendkívüli kormányülést hívott össze, Viktor Juscsenko államfő pedig az erőszakszervezetek vezetőit rendelte magához.
Tegnap reggel az államvédelem tagjai megszállták az alkotmánybíróság épületét, hogy megakadályozzák azoknak a bíróknak a bejutását, akiket korábban Viktor Juscsenko felmentett tisztségükből, de azok nem hajlandók elfogadni az államfő döntését. Felmentésükre azonban hamar megérkezett a Berkut rohamosztag a belügyminiszter, Vaszil Cusko vezényletével és rendet teremtettek az épületben.
A Régiók Pártja (PR) azonnal kemény hangú közleményben reagált a történtekre, figyelmeztetve az államfőt a várható következményekre. A PR szerint az utóbbi napok eseményei arra utalnak, hogy Juscsenko a hatalom kisajátításának erőszakos útját választotta. Julija Timosenko legközelebbi munkatársának, Olekszandr Turcsinovnak, a nemzetbiztonsági és védelmi tanács titkárának első helyettesévé, Valerij Heletejnek az államvédelmi főosztály vezetőjévé való kinevezése, illetve a főügyész menesztése arra enged következtetni, szögezi le a közlemény, hogy az államfő és környezete a hatalom erőszakos úton történő kisajátítására tör.
Nem zárja ki a konfliktus megoldásának erőszakos lehetőségét Mihajlo Pohrebinszkij politológus sem, aki szerint az államfő már kimerítette azokat a félig törvényes eszközeit, amelyekkel hatást gyakorolhatott a politika szereplőire, így mindenképpen váltania kellett. Andrij Jermolajev politológus határozottan elveti az erőszakos megoldás lehetőségét. Szerinte a Juscsenko által szorgalmazott párbeszéd nem vezetett eredményhez.

Érettségi 2025: itt vannak a magyar nyelv és irodalom érettségi hivatalos megoldásai