Ma nem a külső ellenségtől kell megvédeni hazánkat

Végleg megunva az elnyomást, hosszas előkészületet követően, 1707 májusában hívta össze II. Rákóczi Ferenc az ónodi országgyűlést, s háromszáz évvel ezelőtt a magyar érzelmű honatyák egyéb rendelethozatalok mellett kimondták a Habsburgok trónfosztását. A történelem ismétli önmagát, de most belső harcunkat kell megvívnunk, s bebizonyítanunk: Magyarországot nem lehet hazugságokkal kormányozni – hangsúlyozta ünnepi beszédében Szabó Csaba lokálpatrióta, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei önkormányzat tanácsnoka azon az ünnepségen, amelyet az ónodi országgyűlés 300. évfordulója alkalmából rendeztek a korabeli esemény helyszínén.

Tolcsvai L. László
2007. 05. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyarország 1100 éves, vérzivataros történelme során sem a tatár, sem a török, sem a Habsburg-ház, sem pedig a Szovjetunió nem tudta megtörni a nemzet hazaszeretetét, ezért maradhatott fenn a magyarság a honfoglalástól napjainkig – fogalmazott Szabó Csaba a szombaton megtartott ünnepi szentmise után Ónod katolikus templomában. Majd kijelentette: igaz hitű honfitársainknak mindig is fontosabb volt a szabadság, mint azt bárki gondolná a világon. II. Rákóczi Ferenc megtehette volna, hogy éli a lehetőségek adta fényűző életet, a nagyságos fejedelem azonban harcot hirdetett az elnyomás ellen, s az ónodi országgyűlésen fogadtatta el azt a törvényt, amely kimondta a Habsburgok trónfosztását, s adófizetésre kötelezte azokat az idegen érzelmű hatalmasságokat, akik évszázadokon át kizsákmányolták a dolgos magyar népet.
A tanácsnok kifejtette véleményét, miszerint merész tett volt ez 1707 májusában az osztrák hadsereg erejének ismeretében, s bár a szabadságharc 1711-ben elbukott, a kései utódok sosem felejtik el a nagyságos fejedelem és sok ezer magyar ember bátorságát. – Úgy vélem, újra a szabadságunkért folyik ádáz küzdelem a magyar parlamentben, valamint csonka országunk egész területén – folytatta gondolatait Szabó. – 1989-ben ugyanis történt egy rendszerváltásnak nevezett átalakulás a politikai közéletben, de láthatjuk, a jelenlegi hazug kormányzás miatt, a kommunizmus korábbi szekértolói, ideológiai követői, az idegen érdekek kiszolgálói ismét Magyarország erejét próbálják megtörni olyan populáris retorikai eszközökkel, amelyek ugyan hihetőnek hangzanak, ám egy szó sem igaz belőlük. A népfelség elvét figyelmen kívül hagyják, önkényuralmi befolyásukat próbálják megerősíteni. Mi, a nemzet ismét védekezésre kényszerülünk. Érzem, tudom, előbb-utóbb, de inkább előbb, mint utóbb viszszakapja Magyarország azt a nemzetközi rangot, amelyet az állami apparátus vívott ki itthon az uniós csatlakozásunkat megelőzően – adott hangot reménykedésének a tanácsnok.
A vitéz nagybányai Horthy Miklós kormányzó közreműködésével 1920-ban megalapított vitézi rend 1937-ben, az ónodi országgyűlés évfordulóján ugyancsak a dél-borsodi faluban emlékezett az évszázadok csatáinak áldozataira, így kettős ünnep színhelye volt szombaton a helyi római katolikus templom, illetve a szomszédságában kialakított hősök kertje. A vitézek katonai pompával avattak emléktáblát a hősök tiszteletére, noha előtte még a II. világháború poklait megjárt vitéz békei Koós Ottó, magyar királyi százados, a Vitézi Rend főszéktartója számolt be hosszú életének halál közeli pillanatairól, a vérontás borzalmairól, a nemzet katonáinak helytállásáról. Felhívta a figyelmet arra is, hogy nem szabad elfelednünk a 104 ónodi hős áldozatkészségét sem, akik a két világháborúban vesztették életüket. Az emléktábla-avatás pátosszal teli pillanatai előtt Várhelyi András, a Magyar Vitézi Rend főkapitánya szólt a megjelentekhez. Rámutatott: a világ minden táján élnek bajtársaik, s osztoznak az ismét tragikus sorsú magyar nemzet minden bánatában. Úgy fogalmazott, újra nyakunkon egy elnyomó hatalom, s ha nem váltjuk le őket mihamarabb, nagy lesz a baj.
A főkapitány megjegyezte, ezt a szabadnak éppen nem nevezhető állapotot mihamarabb meg kell szüntetni, hiszen a hatalom bitorlóinak nincs más vágyuk, mint önös érdekek mentén, vadkapitalista eszközökkel kiárusítani az országot, a törvényeket pedig saját céljaiknak megfelelően alakítani parlamenti többségük tudatában. Emlékeztetett, a tatárjárás, török dúlás, kommunista ötven év, valamint az ezredforduló után újra veszélyben a haza, a kormányfő ugyanis beismerte, hogy hazugság árán, a népfelség iránti alázat nélkül vezetik az országot. – Veszélyben a sorsunk – tette hozzá –, Kádár utódai csakis saját érdekei képviseletét tartják fontosnak. Néhány tízezer embernek mindent szabad, a többieket pedig tönkreteszik, szociálisan ellehetetlenítik. Várhelyi úgy gondolja: a csonka országban élő tízmilliós magyarság létszámának drasztikus csökkentése a cél. Már csak az a kérdés, hogy mikor próbálkoznak meg olyan törvényt elfogadtatni, amely a stratégiai szférát hivatott elherdálni, s miképpen igyekeznek lelkileg is kizsákmányolni azt a becsapott nemzetet, amely – ha a félrevezetettség láncaira verve is, de – hatalmat adott a kezükbe.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.