Takargatnivalója van a kormánynak mind a rendőrség morális válsága miatt, mind az Egymásért Egy-Másért Alapítvány működése kapcsán, a koalíciós pártok ezért utasították el az ügyeket vizsgálandó bizottságok mielőbbi létrehozását célzó országgyűlési határozati javaslat elfogadását – jelentette ki Demeter Ervin, a parlament nemzetbiztonsági bizottságának tagja. A Fidesz politikusa szerint miután a parlament nem támogatta a testületek megalakításáról szóló javaslat sürgős tárgyalásba vételét, azok jó esetben leghamarabb szeptember– októberben kezdhetik meg munkájukat. Demeter úgy vélte, a vizsgálódás kellemetlenséget okozhat a Szilvásy családnak, fény derülhet arra a mechanizmusra, hogy a kancelláriaminiszter fivérét is foglalkoztató kiemelten közhasznú alapítvány (amely támogatta a Szilvásy György másik testvére által vezetett BM-kórházat is) hogyan kerülte ki az adófizetési kötelezettséget, az így eltüntetett pénzek hova kerültek, és arra is, milyen szerepe van a kormányzati elitig elérő kapcsolatrendszernek, amelyet az alapítvány kiépített. A fideszes képviselő hangsúlyozta: kormánypárti politikusok ismételten hazudtak, hiszen a szocialista frakció vezetői korábban azt nyilatkozták, hogy támogatják a kezdeményezést.
Kérdésünkre Demeter Ervin közölte, Szilvásy György múlt hét szerdára ígérte a Nemzetbiztonsági Iroda alapítvánnyal kapcsolatos vizsgálatának befejezését, ám azt a képviselő, mint megírtuk, kedden még hiába kérte. – Mellébeszélés folyik az alapítványnál történtek felderítése ügyében – vélekedett a nemzetbiztonsági bizottság ellenzéki tagja.
Gál J. Zoltán, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára a kormányszóvivői tájékoztatón közölte: a Nemzetbiztonsági Iroda vizsgálata lezárult, annak eredményéről Szilvásy György a nemzetbiztonsági bizottság soron következő ülésén ad tájékoztatást. A kiemelten közhasznú alapítvány kuratóriumában több volt és jelenlegi titkosszolga is feladatot vállalt.
Kontrát Károly, a honvédelmi és rendészeti bizottság fideszes tagja arról beszélt, hogy a közbizalom mielőbbi helyreállítása közérdek, ezért javasolta a Fidesz a rendőrségnél kialakult válságot vizsgáló bizottság felállítását. A bizottság kideríthetné, milyen okok vezettek és milyen kormányzati intézkedések járultak hozzá a válság kialakításához.

Menstruációs görcs: 5 életmentő tipp, hogy könnyebben átvészeld ezeket a napokat