A terület a Duna–Ipoly Nemzeti Park fennhatósága alá tartozik, ám tulajdonjogilag a fővárosi önkormányzat, a Pilisi Parkerdő Zrt., valamint Pesterzsébet önkormányzata osztozik rajta. A nyolcvanas években itt gondozott parkerdő, erdei tornapálya, focipálya, a halban gazdag Gyáli-patak által biztosított horgászterület és télen korcsolyapálya volt. A dél-pesti kórház felépítésével a területi egység megbomlott, a Gyáli-patak medrének kiépítése során megszűnt a kis horgászpatak vízutánpótlása. Mindez a tórendszer pusztulásához vezetett. Eltűnt a focipálya is, és sorra elmaradtak a felújítások.
Most azonban politikai és civil összefogás született az erdő és a pihenőpark helyreállítására. A múlt pénteken civil szervezetek tagjai, a pártok képviselői és ismert helyi lakosok (például Farkas Ágnes egykori kézilabdázó) elkezdték kitakarítani a területet. Az akcióban részt vett a helyi környezetvédelmi ügyekben élen járó Egészséges Pesterzsébetért Egyesület is. Zólyomi Mátyás, az egyesület elnöke lapunknak arról beszélt: mivel kerületükben kevés a zöld terület, de nagy az átmenő teher- és személyforgalom, az egyik legfontosabb feladatuknak tartják a meglévő zöld területek megőrzését és folyamatos karbantartását. – Hiszünk abban, hogy az erdő megmarad a jövőnek, és nem egy újabb lakópark fog létesülni a területén – tette hozzá.
Földesi Gyula, a Fidesz helyi választókerületi elnöke is örül a kezdeményezésnek, többek között azért is, mert eddig sajnálatos módon „Dél-Pest legnagyobb kórháza mellett nem oxigéndús erdő zöldellt, hanem egy szeméttelep tátongott”.

Szijjártó Péter az Origónak: Az európai vezetők abban érdekeltek, hogy a háború minél tovább tartson