Az ország kétharmada kormányváltást akar

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök távozásában és egy új kormány létrejöttében látná a kiutat a jelenlegi helyzetből a választópolgárok kétharmada: harminc százalék új választások kiírásával, harmincnégy százalék pedig e nélkül – áll a Magyar Gallup Intézet legfrissebb felmérésében.

Munkatársunktól
2007. 06. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az időközi választást javasolók aránya a tavaly novemberi 19 százalékról nőtt 30-ra.
A felmérésből az is kiderül, hogy egy „most vasárnapi” választásokon továbbra is kétszer annyian támogatnák az ellenzéki Fideszt, mint a kormányzó szocialistákat. A polgárok pusztán negyede fogadja el a jelenlegi kormányzat megtartását abban reménykedve, hogy „maradjon minden úgy, ahogy most van, majd megnyugszanak a kedélyek”. A felmérésből az is kiderül, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök támogatottsága továbbra is rendkívül alacsony mértékű (26 százalékos).
*
Az elszánt párthívek, a biztos szavazó pártválasztók abszolút többsége (60 százalék) a Fidesz szavazóiból áll. Ez kétszer annyi szavazatot jelent, mint amilyen támogatottsággal az MSZP rendelkezik ebben a körben (29 százalék). Az MDF 7, az SZDSZ 2 százalékon áll. A közvélemény-kutató azt is megállapítja, a pártok szavazótáborai stabilak.
Az ország gazdasági helyzetének megítélésében továbbra is meglehetősen borúlátóan nyilatkoztak: a megkérdezettek 33 százaléka ítéli nagyon rossznak, 48 százaléka meglehetősen rossznak, s a következő egy évre nézve családjuk helyzetének javulásában is csupán 14 százaléknyian reménykednek.
2006 decembere óta csak egy nagyon szűk réteg számára nem jelentenek egyértelműen érzékelhető elvonást a bevezetett megszorító intézkedések: júniusban az emberek négyötöde (79 százalék) úgy látja, hogy a családja anyagi helyzete, megélhetési lehetőségei rosszabbak az egy évvel ezelőttinél. A Gallup szerint már áprilisra mérséklődött azok aránya, akik további romlásra számítanak a következő egy évben, bár így is a választókorú magyarok közel fele gondolja azt, hogy a családi költségvetésük rövid távon tovább szűkül majd. A lakosság harmada viszont nem számít se romlásra, se javulásra a következő egy évben, és 14 százalék optimista a közeljövőt illetően.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.