Májusban is kitartott az utóbbi hónapokban jellemző növekedés a befektetési alapok piacán. A Befektetési Alapkezelők Magyarországi Szövetségének (BAMOSZ) tagjai által kezelt befektetési alapok összvagyona májusban 2,8 százalékkal mintegy 74 milliárd forinttal nőtt, és a hónap végén 2757 milliárd forintot tett ki. Májusban hét új alap indult, így a BAMOSZ tagjai a hónap végén összesen 270-et kezeltek. Ezen pénzügyi konstrukciókba összesen 41 milliárd forint friss tőke érkezett, az alapok havi hozama pedig 33 milliárd forintot tett ki. A bővülés tehát főként a friss befektetéseknek köszönhető, s ezen belül is a legnagyobb részt a kötvényalapok tették ki, hiszen a teljes havi tőkebeáramlás 65 százaléka érkezett ebbe a befektetési kategóriába. A kötvényalapok az öszszes kategória közül a legdinamikusabb, csaknem tízszázalékos bővülést produkáltak május során. A tisztán részvényből álló konstrukciók viszont megsínylették a globális tőkepiaci folyamatokat, ennek megfelelően ezek vagyona a nagyobb arányú tőkekivonás miatt 2,5 százalékkal csökkent. A részvényalapok száma májusban egy újabb ázsiai részvénytúlsúlyos alappal nőtt, aminek köszönhetően a 38 alap vagyona 1,9 százalékkal bővült, s a hónap végén 333 milliárd forintot tett ki.
Az alapok összvagyonának 65 százalékát kitevő nyilvános, nyílt végű értékpapíralapok száma hárommal, a 141 ilyen jellegű alap vagyona pedig 3,7 százalékkal nőtt. A közel 42 milliárd forintos új tőke mellett a hozamok 21,6 milliárd forinttal növelték az értékpapír konstrukciók vagyonát. A zárt körű értékpapíralapok száma nem változott, a kilenc ilyen alap vagyona 2,9 százalékkal nőtt, aminek oka elsősorban a részvényalapok teljesítménye volt. A hónap végi 83,5 milliárd forintos vagyon az alapok összvagyonának 3 százalékát tette ki.
Az ingatlanalapok száma sem változott; a 22 alap vagyona a hónap során 0,6 százalékkal csökkent, május végén vagyonuk 555 milliárd forintot, az összvagyon 20 százalékát tette ki. Az ingatlanpiac teljesítménye miatt nem meglepő, hogy a csaknem 7,3 milliárd forintos tőkekivonást nem tudta ellensúlyozni az alapok négymilliárd forintos teljesítménye. A hazai ingatlan alapok alapjainak vagyona a hónapban még nagyobb arányban, 1,8 százalékkal csökkent, de továbbra is mintegy 102 milliárd forintot tett ki. A nettó vagyont tekintve az ingatlanalapok így is a második legnagyobb kategóriát jelentik.
E hónapban három új garantált alap indult; a 86 nyilvános garantált alap összvagyona 3,3 százalékos havi bővülés után május végén 314 milliárd forint volt, ez az összvagyon 11,4 százalékát jelentette. A nettó friss tőkebeáramlás 5,8 milliárd forint volt, míg a piaci teljesítmények 4,2 milliárd forinttal növelték e befektetések vagyonát. A származtatott alapok száma eggyel nőtt, a 12 alap vagyona a hónap során 7,2 százalékos bővülést követően megközelítette a 22 milliárd forintot. A hónap során ebbe a befektetési konstrukcióba több mint 800 millió forint friss tőke érkezett. A pénzpiaci alapok vagyona a hónap végén 862 milliárd forint volt, itt közel 17 milliárd forint új befektetés történt, a hozamok pedig 5,7 milliárd forinttal növelték az összértéket.

Kiadták a figyelmeztetést, heves zivatarok csapnak le csütörtökön