Volodimir Zelenszkij ukrán elnök államfői tevékenységének mérlege nem túl szívderítő: egy lerombolt, csőd szélén táncoló ország, több százezer halott, milliós nagyságrendű emigráns és belső menekült. Sovány vigasz az ukránoknak, hogy Zelenszkij már előző „szakmájában”, komikusként is csapnivaló volt.

A komikusi pálya felé leginkább a hírnév iránti vágy vezérelhette a fiatal Zelenszkijt.
Krivij Rih, ahol született, a nyolcvanas-kilencvenes években Ukrajna egyik legrosszabb hírű városa volt, ahol a fiatalok bandákba szerveződtek, és mindennaposak voltak köztük az erőszakos összecsapások. A szürke bányavárosban túl sok szórakozási lehetőség sem volt, maradt a tévé, amelyben a későbbi államfő kedvence egy szórakoztató műsor volt, a KVN, amelyben fiatal humoristák csapata küzdött egymással. A műsor orosz volt, Zelenszkij pedig arról álmodozott, hogy ha eljutna a moszkvai döntőbe, az egy csapásra híressé tenné nem csupán Ukrajnában, de a volt Szovjetunió többi utódállamában is, és kiemelné a nihilből, ami szülővárosában várt rá.
Barátaival már a középiskolában is azzal töltötték az idejüket, hogy humoros (vagy általuk annak vélt) jeleneteket próbáltak. Az egyik ilyen próbát, amelyen Zelenszkij egy tükörtojást alakított, megnézte egy szintén komikusi ambíciókat tápláló főiskolás, Olekszandr Pikalov, és ő mutatta be az ifjú Volodimirt a helyi komikus közösség több tagjának, köztük a Sefir testvéreknek, Borisznak és Szerhijnek – írja az amerikai Time magazin.
A testvérpár látott lehetőséget Zelenszkijben, és nem csupán barátai lettek, de amolyan mentorként is segítettek éveken keresztül, sőt üzlettársak is lettek a Studio Kvartal 95 nevű produkciós cégben. Ennek ellenére Zelenszkij nem bizonyult túl hálásnak: Borisz Sefir, aki jelenleg Németországban él, arra panaszkodott, hogy elnökként Zelenszkij gyakorlatilag megszakította vele a kapcsolatot, már fel sem veszi neki a telefont. Borisz Sefir időközben a közös cégből is kiszállt.
A korábbi barátok közötti nézetkülönbséget részben az okozta, ahogy Zelenszkij az orosz nyelvvel bánt.
Nos, tudja, én oroszul beszélek. Szeretem az orosz nyelvet, az orosz kultúrát… Nem tudom nézni, ahogy Puskin emlékműveit lerombolják az országban. (…) Ismerem az ukrán nyelvet, tökéletesen beszélem. De az anyanyelvem az orosz, nem nemzeti alapon. Csak egész életemben oroszul tanítottak. A szüleim is azt beszélték. Úgyhogy nem fogom feladni ezt a nyelvet. És ami most az orosz nyelvvel történik, az szerintem helytelen
– fogalmazott Sefir.
A Dnyipropetrovszk megyéből származók jelentős részéhez hasonlóan a jelenlegi ukrán elnöknek is az orosz az anyanyelve. Mint maga is elmondta, az ukrán nyelvtudásán van mit csiszolni.