Nyolc robot, szoftverek, figyelőközpont, valamint indító- és fogadóállomások – mindez ötszázmillió forintért. A jelenleg csak próbaüzemben működő gépek a tavasszal megalakult Magyar Honvédség Dr. Radó György Honvéd Egészségügyi Központban (MH HEK) – a Honvédkórház jogutódjában – dolgoznak. „A régi beruházásból átadtak nekünk elavult robotokat, így eldönthettük, hogy azokat felújítjuk, vagy teljesen modernet veszünk” – mondta el Táborszki Katalin főmérnök. Az új német szerkezetek mellett döntöttek, amik előre tervezett menetrend alapján az eszközökkel, étellel, műszerekkel teli konténereket szállítják el az előre beprogramozott helyekre. A robotok harminc ember munkáját végzik el.
Táborszki Katalin szerint ez mindenképpen megéri. Arra, hogy gazdaságos-e felváltani 30 ember munkáját a félmilliárd forintos robotokra, a főmérnök úgy válaszolt: az biztos, hogy a robotok nem mennek szabadságra, nem betegszenek meg, és megbízhatóak, hiszen köztudott például, hogy a konténerszállítók általában nem túl intelligens emberek.
Mikola István, a Fidesz egészségügyi politikusa korszerű logisztikai rendszernek tartja a robotok alkalmazását. Arról, hogy ezzel emberi munkaerőt takarítanak meg elmondta: nem az a cél, hogy embert lehessen megspórolni, hanem az, hogy a nővér a beteggel tudjon foglalkozni ahelyett, hogy például az étel szállításával törődik.
A Honvédkórház júliustól a kancelláriaminiszter testvére által irányított Állami Egészségügyi Központ részeként működik tovább.

Megkérdezték Ruszin-Szendi Romuluszt, hogy valóban dicsőítette-e Ukrajnát a NATO ülésein – videó