„Védelmi pénz” a titkosszolgáknak?

Az Egymásért-ügy kulcsszereplői „védelmi pénzt” fizettek titkosszolgálati és belügyi kapcsolataiknak – állítja ma megjelenő számában a Heti Válasz. A Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) főosztályvezetője, Gyarmati György és a volt nemzetbiztonságiakat foglalkoztató BM-kórház mellett az ORFK kiképzőközpontjában működő Nemzedékek Biztonságáért Közhasznú Alapítvány is az Egymásért támogatottjai közé került.

Munkatársunktól
2007. 06. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szerkesztőségünket nemrég meglátogatta az Egymásért Egy-Másért Alapítvány alapítója. Jakubinyi Roland Róbert arra hívta fel a figyelmünket, hogy a korábbi sajtóhírekkel ellentétben büntetlen előéletű és a távol-keleti kereskedelemmel (bambuszparketta behozatalával) foglalkozó cégét sem büntették meg a hatóságok. Az alapító azonban nem kívánt beszélni arról, hogy jelenleg milyen a kapcsolata az alapítvány első kurátoraként tevékenykedő édesapjával, Jakubinyi Róberttel. Ez pedig azért sem mellékes kérdés, mert az édesapát viszont 1997-ben csalás és magánokirat-hamisítás miatt négyévnyi börtönbüntetésre ítéltek, bár később kegyelmet kapott. A Heti Válaszban megjelent írás arra enged következtetni, hogy ez a kegyelmi kérvény egyenesen az ORFK-tól érkezett az akkori igazságügy-miniszter, majd Göncz Árpád államfő asztalára. Laptársunk felhívja a figyelmet arra is, hogy az alapítvány kuratóriumának elnökét, Földesi-Szabó Lászlót, az ORFK Bűnügyi Főigazgatóságának egykori főosztályvezető-helyettesét 2001-ben hivatali visszaélés és parancs iránti engedetlenség miatt pénzbírságra ítélték.
A névleges alapító, Jakubinyi Roland Róbert büntetlensége ellenére tehát az Egymásért Alapítvány eleve bűnben fogant. Egy elítélt rendőr és egy, a rendőrség „kegyelméből” szabadlábra helyezett viszszaeső bűnöző hozta létre 2004 nyarán, és kurátortársként bevehették maguk mellé Nagy Lajost, az NBH első főigazgatóját.
A Heti Válasz rámutat arra is, hogy a csempészetre később egész céghálózat szerveződött, amelynek tagja volt az a Palotai Vámügynök Kft., amelyet kvázi fedőcégként írnak körül nemzetbiztonsági források. Az Egymásért Alapítvánnyal kapcsolatban álló cégháló a hetilap információi szerint lényegében „védelmi pénzt” fizetett a titkosszolgálati és belügyi kapcsolatainak. Az NBH-s főosztályvezető Gyarmati György és a BM-kórház mellett például az ORFK Rendészeti Szervek Kiképző Központja székhelyén működő, Császár Józsefné (nyugállományú rendőr ezredes, a Belügyminisztérium volt személyzeti főnöke) vezetett Nemzedékek Biztonságáért Közhasznú Alapítvány is az Egymásért „arany fokozatú” támogatottjai közé került. Császárné lányának tanácsadó cége is elnyert kétmillió forintot. A lap szerint az Egymásért egy társalapítványon keresztül 3,4 millió forinttal támogatott egy, az NBH által megrendelt közvélemény-kutatást is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.