Szerkesztőségünket nemrég meglátogatta az Egymásért Egy-Másért Alapítvány alapítója. Jakubinyi Roland Róbert arra hívta fel a figyelmünket, hogy a korábbi sajtóhírekkel ellentétben büntetlen előéletű és a távol-keleti kereskedelemmel (bambuszparketta behozatalával) foglalkozó cégét sem büntették meg a hatóságok. Az alapító azonban nem kívánt beszélni arról, hogy jelenleg milyen a kapcsolata az alapítvány első kurátoraként tevékenykedő édesapjával, Jakubinyi Róberttel. Ez pedig azért sem mellékes kérdés, mert az édesapát viszont 1997-ben csalás és magánokirat-hamisítás miatt négyévnyi börtönbüntetésre ítéltek, bár később kegyelmet kapott. A Heti Válaszban megjelent írás arra enged következtetni, hogy ez a kegyelmi kérvény egyenesen az ORFK-tól érkezett az akkori igazságügy-miniszter, majd Göncz Árpád államfő asztalára. Laptársunk felhívja a figyelmet arra is, hogy az alapítvány kuratóriumának elnökét, Földesi-Szabó Lászlót, az ORFK Bűnügyi Főigazgatóságának egykori főosztályvezető-helyettesét 2001-ben hivatali visszaélés és parancs iránti engedetlenség miatt pénzbírságra ítélték.
A névleges alapító, Jakubinyi Roland Róbert büntetlensége ellenére tehát az Egymásért Alapítvány eleve bűnben fogant. Egy elítélt rendőr és egy, a rendőrség „kegyelméből” szabadlábra helyezett viszszaeső bűnöző hozta létre 2004 nyarán, és kurátortársként bevehették maguk mellé Nagy Lajost, az NBH első főigazgatóját.
A Heti Válasz rámutat arra is, hogy a csempészetre később egész céghálózat szerveződött, amelynek tagja volt az a Palotai Vámügynök Kft., amelyet kvázi fedőcégként írnak körül nemzetbiztonsági források. Az Egymásért Alapítvánnyal kapcsolatban álló cégháló a hetilap információi szerint lényegében „védelmi pénzt” fizetett a titkosszolgálati és belügyi kapcsolatainak. Az NBH-s főosztályvezető Gyarmati György és a BM-kórház mellett például az ORFK Rendészeti Szervek Kiképző Központja székhelyén működő, Császár Józsefné (nyugállományú rendőr ezredes, a Belügyminisztérium volt személyzeti főnöke) vezetett Nemzedékek Biztonságáért Közhasznú Alapítvány is az Egymásért „arany fokozatú” támogatottjai közé került. Császárné lányának tanácsadó cége is elnyert kétmillió forintot. A lap szerint az Egymásért egy társalapítványon keresztül 3,4 millió forinttal támogatott egy, az NBH által megrendelt közvélemény-kutatást is.

Ők az ukrán kémek, akiket Magyarország kiutasított