A felsőoktatási intézmények a pontszámokra vonatkozó döntéseket ma délben hagyják jóvá. A ponthatárok megállapítása egy számítógépes algoritmus segítségével történik. Minden egyes szak esetében az oda jelentkezők pontszámaiból alakul ki egy országos sorrend, amelynek csúcsán a legtöbb pontot elért jelentkező áll, majd sorra következik a többi, kevesebb pontot elért reménybeli gólya. A felvehető hallgatók számát – és így a ponthatárokat – azonban még számos más tényező befolyásolja. Ilyenek az egyes képzési területekre felvehető, államilag támogatott hallgatók számát meghatározó keretszámok vagy az egy-egy intézménybe felvehető összhallgatói létszámot befolyásoló intézményi kapacitás.
Ma délután három órától Pont Ott Party címmel nyilvános rendezvényre várják a diákokat és az érdeklődőket a fővárosban a Millenárison. Hat órától felsőoktatási kerekasztal-beszélgetésen cserélik ki véleményüket a rektori konferencia, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája, a Diákhitel Központ és a szaktárca képviselői. A fórum során olyan, a felvételizőket érintő kérdések kerülnek napirendre, mint például a képzési hozzájárulás (a tandíj) bevezetése, az ösztöndíj-lehetőségek és a hallgatói juttatások. A helyszínen számos stand lesz, ahol felsőoktatási intézmények és egyéb cégek mutatkoznak be. A feszültséget és az izgalmat több könnyűzenei koncert is segít majd oldani a diákoknak.
A pontszámok tehát este nyolc óra után jelennek meg az Országos Felsőoktatási Információs Központ honlapján (és a helyszíni kivetítőkön), s elkezdik szétküldeni az értesítő SMS-eket is azoknak, akik ezt kérték. Hiller István szakminiszter korábbi tájékoztatása szerint 104 181 jelentkezőnek öszszesen 388 194 SMS-t küldenek szét felvételi eredményükről.
A ponthatárokkal együtt jelennek meg a www.felvi.hu honlapon a pótfelvételi lehetőségek is azok számára, akiket sehová nem vettek fel. A pótfelvételi jelentkezési határidő augusztus 13. A jelentkezési lapokat a felsőoktatási intézményekben lehet beszerezni, és kitöltés után ott is kell leadni.
Népszerűségi verseny. A turizmus-vendéglátás, a gazdálkodás és menedzsment, a mérnök-informatikus, illetve a kommunikáció és médiatudomány vonzotta a leginkább a felsőoktatásban a nappali tagozatos alapképzésre jelentkezőket – derül ki az Országos Felsőoktatási Információs Központ adataiból. Igaz, ezeken az alapszakokon csökkent a létszám, de figyelemre méltó, hogy a gépészmérnöki és a nemzetközi gazdálkodási alapszakon nőtt. A jogász szakra az utóbbi időben egyre kevesebben jelentkeznek, az idén is az átlagos csökkenéshez képest lényegesen nagyobb mértékű volt a visszaesés – ám több mint kétezer jelentkezővel ez a szak még a hetedik legnépszerűbbnek számít. Hasonló mértékű volt a csökkenés a pszichológia alapszak esetében, ám még mindig a legnépszerűbb bölcsészképzésnek számít az idén is, összesítésben azonban csak a kilencedik.
Mindenki a PSG-t csodálja, Luis Enrique csapata új fejezetet nyitott a modern fociban
