Egyeztetnek a tálibokkal
Kabul. Kölcsönös gyanúsítgatássá fajult a tálibok és az afgán kormány között az egyik keresztény segélyszervezethez tartozó 23 dél-koreai túsz – köztük 18 nő – ügye Afganisztánban. A tálibok visszautasították azokat a kabuli diplomaták által hangoztatott vádakat, amelyek szerint százezer dollárt követeltek azért, hogy a tárgyalók telefonon beszélhessenek a túszokkal, viszont azzal gyanúsították meg a kormányt, hogy átejti Dél-Koreát. (MN)
Ügynököt fogtak Spanyolországban
Tenerife. Spanyolországban a spanyol titkosszolgálat letartóztatott egy kettős, orosz–spanyol ügynököt, aki 2001 és 2004 között egy meg nem nevezett külföldi szolgálatnak dolgozott. A szervezet vezetője, Carlos Saiz sajtótájékoztatón jelentette be, hogy az ügynök többek között felfedte több ügynök kilétét, a kémelhárítás működését, illetve belső eljárásokat és szerkezeteket. A nyomozást folytató egyes források szerint ez az állam Oroszország, de Saiz szerint a szervezet már orvosolta az adatszivárgások során keletkezett nehézségeket. (S. T.)
Irán Amerikával tárgyalt Irakról
Bagdad. Újra tárgyalóasztalhoz ült egymással az iraki fővárosban Irán és az Egyesült Államok bagdadi nagykövete. Mint iráni forrásból előző nap közölték, a megbeszélésen azt vitatják meg, hogyan lehetne biztonságot és stabilitást teremteni Irakban. Az amerikai külügyminisztérium szóvivője is azt mondta, hogy nem lesz szó az Iránban fogva tartott négy iráni származású amerikai állampolgár ügyéről, akiket Teherán azután vett őrizetbe, hogy az amerikai haderő januárban Észak-Irakban elfogta az iráni forradalmi gárda elitegységének, az al-Kudsz hadosztálynak öt tagját. (MTI)
London nem ír ki népszavazást
London. David Miliband külügyminiszter (képünkön) közölte Brüsszelben, hogy a brit kormány nem tartat népszavazást az új uniós egyezmény ügyében. William Hague konzervatív „árnyék-külügyminiszter” jelezte, hogy a konzervatívok követelik a népszavazást, mert az új egyezmény éppúgy aláássa Nagy-Britannia függetlenségét, mint az elvetett alkotmánytervezet. (J. L.)
Elutasítás Tajvannak
Tajpej. Az ENSZ Jogi Ügyek Irodája elutasította Tajvan kérelmét, hogy a világszervezet tagja legyen – olvasható az ENSZ kínai nyelvű internetes honlapján. Az ENSZ illetékes hivatala megerősítette azt a korábbi állásfoglalását, hogy a Kínai Népköztársaságot ismeri el teljes jogú tagként a világszervezetben. Tajvan Kínai Köztársaság néven 1971-ig volt az ENSZ tagja. Helyét akkor Peking vette át. (MTI)
Egy ötlet, amitől sokan kedvet kapnak a napi motorozáshoz
