Születésnap a baráti sajtóval

Horn Gyula tegnapi, 300 fős születésnapi ünnepségére a legtöbb sajtóorgánum meghívást kapott; lapunkat, a Hír TV-t és az ugyancsak ellenzéki hangvételű Magyar Hírlapot azonban bojkottálták a szervezők. Wittner Mária szerint a Horn Gyula-félék nélkül nem lenne tele a 301-es parcella, nem ment volna világgá 200 ezer magyar, és nem lett volna szükség rendszerváltozásra sem.

Bodacz Balázs
2007. 07. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csak korlátozott számban van módunk vendégül látni a sajtó képviselőit Horn Gyula születésnapi ünnepségén – ezt a választ kaptuk a Magyar Szocialista Párt sajtóosztályán. Majd az is világossá vált: lapunk tudósítója és fotósa nem fér bele a korlátozott keretbe. Hiába tettük fel azt az egyszerű kérdést, hogy „miért”, választ nem kaptunk; illetve annyit mégis, hogy „felsőbb szinten született a döntés”. Meghívást kapott ugyanakkor az összes többi jelentős sajtóorgánum, így a Népszava és a Népszabadság, az Index és a Hírszerző internetes hírportál, a TV2 és az RTL Klub, továbbá a köztévé. Lapunk viszont nem közöl tudósítást az eseményről.
Eötvös Pál, a Magyar Újságírók Országos Szövetségének elnöke szerint nincs semmi kivetnivaló abban, hogy egy zártkörű ünnepségre nem hívnak meg minden szerkesztőséget. – Horn Gyula születésnapja magánjellegű rendezvény, nem lehet zokon venni, hogy egyes médiumok nem kapnak meghívást – mondta Eötvös, aki korábban a Népszabadság főszerkesztője volt. A szervezet elnökének felvetettük, hogy Horn születésnapja – különösen az egykori karhatalmista kitüntetésével kapcsolatos események miatt – kiemelt közéleti esemény, amire az amúgy a meghívottak listáján szereplő Eötvös annyit válaszolt: „Engem nem érdekel, hogy magukat vagy mást meghívtak-e.”
Máshogy látja a dolgot Bánó Attila, a Magyar Újságírók Közösségének elnöke. – Nem ez az első eset, amikor a konzervatív orgánumokat távol tartják egy-egy eseménytől. Ez a gyakorlat nem fér össze a demokráciával, és a hírversenybe történő beavatkozásként is értelmezhető – mutatott rá.

Továbbra is vitatkoznak a kitüntetésről. Vegyék ki a Szocialista Hazáért érdemrendeket a múzeumból, és aggassák azokat a mellére – tett egy javaslatot Horn Gyula kitüntetésére Wittner Mária ’56-os halálraítélt, fideszes képviselő. Wittner megköszönte Sólyom Lászlónak, hogy nem írta alá a kitüntetésre vonatkozó előterjesztést. Emlékezetes: Horn nemrég bűnözőknek nevezte az ’56-os forradalmárokat. A karhatalmistáknak „nagyon fontos szerepük volt, sokan ma nem lennének itt, ha mi csődöt mondtunk volna” – nyilatkozta. Wittner az MTI-nek azt mondta: ha az orosz tankok fedezékében érkező karhatalmisták valóban csődöt mondtak volna, akkor november 5-én elkezdődött volna a munka, nem lenne tele a 301-es parcella, nem ment volna világgá 200 ezer magyar, és nem lett volna szükség a rendszerváltozásra sem.
Mindeközben az OTP Bank által adományozható legmagasabb elismerésben, a Fáy András-díjban részesült Horn Gyula – közölte a pénzintézet, amely indoklásként Hornnak a bankot segítő miniszterelnöki döntéseit hozta fel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.