Ötpontos tőzsdeélénkítő csomagot javasol a kormánynak a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) – jelentette be Szalay-Berzeviczy Attila, a BÉT elnöke tegnap az erről szóló budapesti fórumon. A tőzsdeelnök hangsúlyozta az öngondoskodás fontosságát és emlékeztetett arra, ma már több mint tízezermilliárd forint hazai megtakarítás sorsáról van szó, és nem mindegy, hogy ez hol és miként fial – közölte a távirati iroda.
A tőzsde javasolja, hogy vezessék be a hosszú távú befektetési számlát, amelyen a lakossági megtakarítások hozama – hároméves időtartam után – mentesülne az árfolyamnyereség- és a kamatadó alól. Az ingatlanadó bevezetésével egy időben biztosítsák az ingatlan- és a tőkepiac közötti átjárhatóságot a lakossági megtakarításokat illetően adózási és illetékfizetési szempontból. A középiskolai pénzügyi oktatás kerüljön be a Nemzeti alaptantervbe. A tőzsde kéri a kormányzatot: vizsgálja meg a hazai vállalatok tőzsdei bevezetésének lehetséges ösztönzését a társasági adón keresztül. A javaslatok között szerepel az is, hogy a tőzsdére bevezetett befektetési jegyek a részvényekhez hasonlóan adózzanak.
Pál Árpád, a BÉT vezérigazgatója a tanácskozás szünetében a távirati iroda kérdésére elmondta: jelenleg több tíz cég érdeklődik a tőzsdei bevezetés iránt, többel már folynak a tárgyalások, és jó esélyük van, hogy gyarapítsák a Budapesti Értéktőzsdére bevezetett vállalkozások számát.
Magyar Péter megint ringbe szállt a valósággal, de az végül a baloldali politikus fölé kerekedett
