Még mindig a nemzetközi piacok mozgása befolyásolja a Budapesti Értéktőzsdén zajló kereskedést, s ennek megfelelően a nyugat-európai börzéken erősödő pénzintézetek hatására itthon az OTP is drágulni tudott. Ezzel szemben kisebbik – éppen privatizált – szektortársa, az FHB jelentős gyengülést mutatott. Ígéretes nyitást követően, a tegnap leggyengébben muzsikáló FHB- és a Mol-részvények lejtőre vitték a Budapesti Értéktőzsde indexét. Piaczárás előtt egy órával azonban a mutató elkezdett felfelé korrigálni, ami főként a Molra érkező vételi ajánlatoknak volt köszönhető, hiszen az FHB-papírok árfolyama továbbra is erős veszteséget jelzett. A jól sikerült kereskedési hajrának köszönhetően a BUX végül 31,5 milliárdos forgalomban 309,74 pontos emelkedéssel, 27 126,41 ponton zárt, ami előző napi értékéhez képest 1,16 százalékos emelkedésnek felelt meg. Míg tehát a Mol le tudta dolgozni veszteségeit, addig a szokásosnál magasabb forgalmat mutató FHB beragadt a 4,4 százalékos veszteséges szinten, amit egyébként már a délelőtt folyamán beállított. Ekkor ugyanis a bank 3,5 százalékos részesedését kitevő részvénypakettje cserélt gazdát 2025 forinton. A papír egyébként a napot ötmilliárd forintot meghaladó forgalomban 2050 forinton fejezte be.
A vezető részvények kivétel nélkül erősödtek. A nap közben gyengülést jelző Mol árfolyama végül lényegében stagnálva, 0,02 százalékkal, vagyis 5 forinttal 27 245 forintra emelkedett, az OTP viszont erőteljes 2,22 százalékos emelkedés után, 9200 forintra drágult. A Richter árfolyama 1,11 százalékkal 35995 forintra, a Magyar Telekom pedig 1,9 százalékkal, 917 forintra javult.
Erősödött a forint is az euróhoz képest a bankközi devizapiacon. Az eurót délután már 254,5 forinton is jegyezték, ami napon belül mintegy kétforintos erősödést jelentett.
Őrült összegért igazol az Arsenal és a Manchester United
