Érthetetlen fúziós terv Szegeden

A szegedi egészségügyi integráció ellen szinte mindenki tiltakozik; kivéve a kormánypárti városvezetést. A történet lényege, hogy a város tulajdonában és kezelésében álló egészségügyi intézményeket az önkormányzat átadná az egyetemnek. Az universitas szenátusa hétfőn dönt arról, hogy átveszik-e a városi ellátórendszert. Többen úgy gondolják, hogy a meccs már le van játszva, a háttérben pedig a város egészségügyi ingatlanjainak értékesítése áll.

Munkatársunktól
2007. 08. 24. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Magyar Orvosi Kamara Csongrád megyei szervezetének elnöksége a közelmúltban elutasítását fejezte ki a tervezett egészségügyi integrációval kapcsolatban. A kamara érvelése szerint az önkormányzati ellátórendszer átadása az egyetemnek nincs kellően előkészítve, csak gazdaságossági szempontokat taglal, veszélyes lehet a járóbeteg-ellátásra, ráadásul ezernél is több egészségügyi dolgozó munkáját veszélyezteti.
A közelmúltban több tárgyalás is volt az integrációról, ezeken azonban sem a város, sem az egyetem nem tudott hatástanulmányokat felmutatni, mindössze az összevonások gazdasági hozadékával érveltek a felek. Az orvosi kamara szerint ugyanakkor a városi ellátórendszer átadása megnyithatja az utat az intézmények privatizációja előtt. Erre egyébként már van is példa: a képalkotó, illetve labordiagnosztika máris ilyen körülmények között működik.
Valóban nehezen érthető, hogy az orvosegyetem klinikai központjának elnöke, Pál Attila miért ragaszkodna a városi intézmények átvételéhez. A központ elnöke erről a Délmagyarország című lapnak nyilatkozott. Az önkormányzati egészségügyi intézményrendszer ugyanis veszteséges. Természetesen megkerestük Pál Attilát, de telefonja ki volt kapcsolva. Nem csak az orvosi kamara tiltakozik az integráció ellen. Ugyancsak a Délmagyarországnak nyilatkozva utasította el az elképzelést Tímár Péter, az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének megyei elnöke is. A szegedi önkormányzat fideszes és KDNP-s tagjai már többször kezdeményeztek rendkívüli testületi ülést a témában, ezeket az MSZP–SZDSZ-es városvezetés rendre meghiúsította. Figyelemfelkeltés céljából indítványozta az ellenzék a közgyűlés feloszlatását is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.