A Magyar Orvosi Kamara Csongrád megyei szervezetének elnöksége a közelmúltban elutasítását fejezte ki a tervezett egészségügyi integrációval kapcsolatban. A kamara érvelése szerint az önkormányzati ellátórendszer átadása az egyetemnek nincs kellően előkészítve, csak gazdaságossági szempontokat taglal, veszélyes lehet a járóbeteg-ellátásra, ráadásul ezernél is több egészségügyi dolgozó munkáját veszélyezteti.
A közelmúltban több tárgyalás is volt az integrációról, ezeken azonban sem a város, sem az egyetem nem tudott hatástanulmányokat felmutatni, mindössze az összevonások gazdasági hozadékával érveltek a felek. Az orvosi kamara szerint ugyanakkor a városi ellátórendszer átadása megnyithatja az utat az intézmények privatizációja előtt. Erre egyébként már van is példa: a képalkotó, illetve labordiagnosztika máris ilyen körülmények között működik.
Valóban nehezen érthető, hogy az orvosegyetem klinikai központjának elnöke, Pál Attila miért ragaszkodna a városi intézmények átvételéhez. A központ elnöke erről a Délmagyarország című lapnak nyilatkozott. Az önkormányzati egészségügyi intézményrendszer ugyanis veszteséges. Természetesen megkerestük Pál Attilát, de telefonja ki volt kapcsolva. Nem csak az orvosi kamara tiltakozik az integráció ellen. Ugyancsak a Délmagyarországnak nyilatkozva utasította el az elképzelést Tímár Péter, az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének megyei elnöke is. A szegedi önkormányzat fideszes és KDNP-s tagjai már többször kezdeményeztek rendkívüli testületi ülést a témában, ezeket az MSZP–SZDSZ-es városvezetés rendre meghiúsította. Figyelemfelkeltés céljából indítványozta az ellenzék a közgyűlés feloszlatását is.
Nagy-Britannia csatlakozik az Oroszország elleni szankciókhoz
