Hullámzó teljesítményt mutatott tegnap a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX. Erősödéssel nyitott, majd kétszer is a negatív tartományba esett vissza, ám zárás előtt a nagyobb papírokra gyakorolt vételi nyomásnak köszönhetően valamivel több mint 1 százalékos növekedéssel 27 404,17 ponton, napi maximumán állt meg a mutató. Ehhez pedig jóval átlagon felüli, 50 milliárd forintot is meghaladó forgalom társult.
Bár ebből a legnagyobb szeletet a Mol szakította magának 23,5 milliárd forintos forgalmával, mégis az olajrészvény volt az egyetlen a nagyobbak közül, amely gyengüléssel zárt, szám szerint 1,6 százalékkal. Nem úgy az OTP, amelynek árfolyama, főként a délutáni vásárlásoknak köszönhetően, 2,7 százalékkal emelkedett. A bankpapír pénteki szereplése mögött minden bizonnyal az áll, hogy a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete engedélyezte a Julius Baer alapnak, hogy több mint 10 százalékos, de 15 százalékot nem meghaladó részesedéshez jusson a pénzintézetben. A bekövetkezett optimizmust pedig a CA-IB elemzői bank leminősítése sem tudta letörni, mely a korábbi 10,563 forintról 10,275 forintra csökkentette a célárfolyamot, vételről pedig tartásra módosította a részvények besorolását. Hasonlóan szép eredményt produkált a Magyar Telekom és a Richter is. Míg előbbi 2,1 milliárd forintos forgalom mellett 2,3 százalékot, addig a Richter 2,8 százalékot erősödött, s papírjait 3 milliárd forint értékben adták-vették. A kisebbek közült a PannonPlast szereplése szembetűnő: részvényei 3,2 százalékkal értek többet a nap végén. (A társaság közgyűlése a papírok felaprózásáról döntött.)
Nem változott jelentősen a forint/euró árfolyam. A tegnapelőtti 254,5 forintos szint gyakorlatilag megmaradt, így késő délután 254,91–255,23 forintot ért az európai közös valuta.
Őrült összegért igazol az Arsenal és a Manchester United
