Gyurcsány Ferenc zavart okozott
Berlin. Még hiányzik a stratégia címmel cikket közölt a Frankfurter Allgemeine Zeitung tegnapi számában a magyar külpolitikáról. A cikk szerint még az MSZP frakciójában és testületeiben is a miniszterelnök „külpolitikai cikcakkjairól” beszélnek, ami nemcsak az Egyesült Államokkal fenntartott viszonynak ártott, hanem az EU-val való kapcsolatokban is zavarokat okozott. Úgy tartják, hogy Gyurcsány magatartása az energiakérdésben rontott az ország megítélésén. (MTI)
Veszélyes tábla?
Bukarest. A legfő ügyészséghez fordult a bukaresti belügyminisztérium a Székelyföld határát jelző, többnyelvű tábla ügyében. A belügyminisztérium szerint az ügyészeknek azt kell megvizsgálniuk, hogy a Kovászna és Brassó megye határában elhelyezett, Székelyföld nevét román, magyar és angol nyelven feltüntető, illetve egy székely kaput és két székely népviseletbe öltözött fiatalt ábrázoló tábla veszélyezteti-e az alkotmányos rendet. (MTI)
Kiengedik a terroristanőt
Frankfurt. Huszonegy évi raboskodás után visszanyeri szabadságát Németországban Eva Haule, a Vörös Hadsereg Frakció (RAF) terrorszervezet egyik volt vezetője. A frankfurti felső bíróság kétszer személyesen is meghallgatta az elítéltet, és arra a következtetésre jutott, hogy már nem jelent veszélyt a társadalomra. Az 53 éves Haulét az 1985. augusztus 8-án a frankfurti amerikai katonai repülőtér ellen végrehajtott merénylettel összefüggésben 1994-ben ítélték életfogytig tartó szabadságvesztésre emberölés bűntette miatt. (MTI)
Orosz légvédelmi rendszer Szíriának
Moszkva. Oroszország moszkvai lapértesülés szerint megkezdte egy korszerű légvédelmi rendszer leszállítását Szíriának. A Nyezaviszimaja Gazeta című napilap titkosszolgálati körökből származó információi szerint a rövid hatótávolságú légvédelmi rakétákat magába foglaló Pancirj–S1E-rendszer első elemei már úton vannak az országba. Izrael részéről korábban az a vád érte Moszkvát, hogy a Damaszkusznak leszállított orosz fegyverek a libanoni Hezbollah szervezetnél kötöttek ki. (MTI)
Milliókba került a Litvinyenko-ügy
London. Hárommillió fontjába került a brit adófizetőknek a Litvinyenko-ügy, vagyis az orosz titkosszolgálat volt ügynökének, Alekszandr Litvinyenkónak, a Moszkvában sikkasztással és pénzmosással vádolt Borisz Berezovszkij orosz pénzmágnás szövetségesének londoni megmérgezése radioaktív polóniumizotóppal. Egymillió fontot a Scotland Yard nyomozásának költsége tett ki, további kétmilliót pedig a radioaktív polóniumizotóppal fertőzött emberek egészségének védelme, a sugárszennyezett épületek mentesítése emésztett fel a londoni városi hatóságok jelentése szerint. (MTI)
Kiszelly Zoltán: Donald Trump hoz is ajándékot, meg nem is
