Szélsőséges játék, közepes eredmény

2007. 08. 21. 12:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 2005. decemberi szentpétervári női kézilabda-világbajnokság dobogója így festett: 1. Oroszország, 2. Románia, 3. Magyarország. A 2007. augusztusi, győri székhelyű Pannon Kupáé pedig így: 1. Oroszország, 2. Magyarország, 3. Románia. Egy hajszálon, azaz sportosabb mértékegységgel mérve egyetlen gólon vagy pár másodpercen múlott, hogy válogatottunk nem lett első. Meg az is, hogy nem lett harmadik. Csütörtökön ugyanis a románokkal, szombaton pedig az oroszokkal játszott egyaránt 32-32-t, miközben pénteken 34-16-ra elnáspángolta a torna negyedik résztvevőjét, az Eb-8., de roppant tartalékos lengyeleket.
A két döntetlen, ha csak a puszta eredményt és az ellenfelet nézzük, egyaránt roppant értékes, de a románokkal és az oroszokkal szembeni meccs hasonlóságai itt véget is érnek. Mert míg előbbiekkel szemben gyakorlatilag végig hátrányból kapaszkodott csapatunk, és az utolsó percben is Pálinger hetesvédése kellett a ,,remihez”, addig a vb-címvédő ellen már nyolc góllal is vezettek a mieink.
Pedig 3-0-s orosz előnnyel, sok bosszantó hibával, túljátszott, túlcicomázott szituációval vagy éppen érthetetlenül egyszerű módon eladott labdával indult a meccs. Ez utóbbiban talán annak is része volt, hogy a két fél színkombinációjában szinte egyforma szerelést viselt, de a folytatásban sem a mezükön változtattak a csapatok, hanem a játékukon. A magyarok hirtelen roppant gyors, és ami még fontosabb, egyszerre virtuóz és pontos kézilabdába kezdtek, átrohantak a „tömbből faragott” orosz védőkön, és szünetben 19-12-re, majd a második félidőben már nyolc góllal is vezettek. A hajrára azonban saját tempójuktól is elfáradtak, miközben a túloldalon a szégyenérzet mellett az is komoly hajtóerő lehetett, hogy Trefilov mester vészjósló tekintettel várta tanítványait – áldozatait – a kispadnál. Ezért vagy azért, de az oroszok egyre feljebb jöttek, és mert a magyarokkal sokadszor fordul elő, hogy utolsó akciójuknál egy pici időhúzásra sincs koncepciójuk, négy másodperccel a vége előtt kiegyenlítettek 32-32-re.
Egyesek azt idézték, hogy a sydneyi olimpiai döntőben hat-, a zágrábi vb-fináléban hét-, ezúttal pedig nyolcgólos előny is kevés volt a győzelemhez, de a két korábbi trauma a mostanival összevethetetlen.
Az egyéni teljesítményeket kiválóan jellemzi, hogy a rendezők nagy gondban voltak, mert a legjobb kapus díja Pálinger Katalint, a legjobb játékosé pedig leginkább Vérten Orsolyáét illette volna – bár az oroszok ellen a hétgólos Szamoránsky is brillírozott –, de a házigazda sohasem lehet túlságosan mohó. Ezért Vérten helyett az orosz Karejeva kapta a kupát, és a pillanatnyi bosszúságon túl abban mindenki egyetértett: a decemberi franciaországi vb-n a szentpétervári és a győri dobogós sorrendet is örömmel fogadnánk.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.