Szolid nyereség a börzén

A nyugat-európai börzéken kialakult kedvező hangulatnak megfelelően a hazai tőzsde is erősödött tegnap, s bár a kereskedés második felében már lejtmenetben volt, a BUX index végül így is nyereséggel tudott zárni. A vezető papírok mind drágultak.

Munkatársunktól
2007. 08. 07. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Meglovagolva a kedvező nemzetközi hangulatot, tegnap a Budapesti Értéktőzsde mutatója is erős emelkedéssel kezdett. A befektetők vételi kedve délután már alábbhagyott, de az index így is meg tudott maradni a pozitív oldalon. A BUX közel 26 milliárdos forgalomban, 287,07 pontos emelkedéssel, 28 308,32 ponton fejezte be a kereskedést, ami a hétfői záró értékhez képest 1,02 százalékos erősödésnek felelt meg.
Viszonylag alacsony forgalomban a vezető részvények kivétel nélkül erősödtek. A 12,6 milliárdos forgalmat generáló Mol-papírok 1,1 százalékkal, 27 690 forintra drágultak. Az OTP hét és fél milliárdos forgalom mellett 0,7 százalékkal, 9999 forintra erősödött, míg a Magyar Telekom 1,1 százalékos emelkedéssel, 940 forinton zárt. A Richter a nyitóértéknél 2,6 százalékkal magasabban, 37 700 forinton fejezte be a kereskedést, kisebbik szektortársa, az Egis pedig 1,62 százalékos drágulással, 22 300 forinton zárt.
A kisebb tőkeerejű társaságok közül a Fotex részvényei ismét megközelítették az ezer forintos értékhatárt, ám végül mindössze 0,4 százalékos drágulással, 984 forinton fejezte be a napot. A befektetők közben ismét megrángatták az Econet árfolyamát, amelynek részvényeit napközben öt százalékkal drágában is vették, de az utolsó megbízások 2,4 százalékkal előző napi értékük alatt, 202 forinton születtek. Miközben a Synergon is 0,4 százalékkal gyengült, addig a Phylaxia erőteljes, 3,73 százalékos emelkedéssel, 139 forintra, a Pannonfax pedig 2,4 százalékkal, 937 forintra drágult.
Szerényen erősödött a forint a bankközi devizapiacon kedden. Délután az eurót 250,65/80 forinton jegyezték, szemben a hétfő délutáni 251,80/90 forinttal. A Magyar Távirati Irodának nyilatkozó elemzők szerint, a forint – és általában a régiós devizák – szerény árfolyam-emelkedése mögött az euró–jen, euró–svájci frank keresztárfolyamok alakulása miatt végzett pénzügyi műveletek állnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.