Nem valami fényes statisztika. Több mint egy évvel az elnökváltás után könnyűzenei adó lett a Petőfiből, kirúgták a fél rádiót, a Kossuth délutáni műsora szinte a délelőtti tükörképe (magyarul ismétlése). Van azért, aminek örülhetünk is. Nem szűnt még meg a Ki nyer ma?, és elküldték Szénási Sándort a reggeli műsorból. Nem hozta ugyanis a hallgatottságot, hanem vitte. Nagyképű volt és felkészületlen. Az emberek megtapasztalhatták, hogy a király meztelen.
Komoly erkölcsi felelőssége a sajtónak, kiből csinál királyt, és kit taszít a porba. Miféle minőséget, erkölcsi mércét ad a könnyen befolyásolható többség kezébe, hisz csak a nagyon naivak és a cinikusok hirdetik a nép bölcsességét. Nekik ajánljuk Madáchot! Tehát erősen mérlegelnie kell egy sajtómunkásnak például minden bűncselekménnyel megvádolt személy – akármilyen népszerű és híres is –, esetében, kiáll-e mellette. Zalatnay, Tasnádi, Benkő Péter és még sok társuk érthető módon a nyilvánossághoz menekült. Azt gondolták, a feléjük áradó tömeges rokonszenv megvédheti őket a büntetéstől. Nem így történt. De hogy az emberek egy része ma is Zalatnaynak hisz, és nem a bíróságnak, az nagy baj.
Vannak másféle esetek is, mint például Molnár Csabáé, a sütis rendőré. Előbb elkapta Kulcsárt, azután meg őt kapták el. Három vádpont alól már jogerősen felmentették, egy még maradt, az bírósági szakban van. A Történet hangszerelve című műsor zenés beszélgetés a hét emberével. Molnár tárgyalása a múlt héten kezdődött, legyen hát ő a hét embere, gondolta a szerkesztő, aki a vendég kérésére zenéket is válogatott a beszélgetésbe. Az a kis arab dal kimondottan aranyos volt.
Tehát a kérdés: szabad-e a közszolgálati sajtóban „futtatni” Molnár Csabát, akinek még van lezáratlan ügye? A vele készülő minden nagy nyilvánosságú beszélgetés alkalmas ugyanis arra, hogy befolyásolja azokat, akik eldöntik, bűnös vagy ártatlan. Sőt Molnár Csaba nem táncdalénekes vagy pénzbehajtó, hanem a legfelső politikai köröket elérő Kulcsár-ügy egykori főnyomozója, akinek rendőri pályáját törte ketté, hogy olyan ügyet kapott, amelyik, mint a beszélgetés során mondja, a gazdasági bűncselekményeket kibogozó rendőr álma lehetne. Az álom azonban rémálom lett, Molnártól előbb elvették az ügyet, majd bűncselekményekkel, közöttük államtitoksértéssel vádolták meg, végül leszerelt, otthagyta a rendőrséget. Kulcsár Attila máig szabadon sétál, nyaral, horgászik. Talán szóltak neki, hogy „nem kell félni, nem fog fájni”.
Abból, amit Molnár Csaba e műsorban elmondott, mindenki azt értett meg, amit akart. Például: Magyarországon nem biztos, hogy mindenki elnyeri a méltó büntetését. Derüljön ki, hogy nem így van!
(Történet, hangszerelve, Kossuth rádió.)
Gasztronómiai élménnyé emelték a szervezők Balla Géza tusványosi borbemutatóját
