A szellemi örökségről Pécsett

Bóka Máté Ciprián
2007. 09. 28. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hetvenes években a világ épített és természeti értékeinek megóvására létrehozott UNESCO-egyezmény után hamarosan nyilvánvalóvá vált, hogy nemcsak a „kézzel fogható” világörökségek – helyszínek, épületek –, hanem a szellemi értékek is védelmet igényelnek. A szervezet ezért 2003-ban elfogadta a szellemi kulturális örökség védelméről szóló – hazánk által 2006-ban ratifikált – egyezményt.
Az ebben a tárgyban rendezett pécsi konferenciára közel tizenöt országból érkeztek. Myeong-Hee Choi, a dél-koreai Gangneung város polgármestere a programot megelőző sajtótájékoztatón elmondta, náluk már számos hasonló rendezvényt tartottak, úgy véli, hogy a pécsi program is elősegíti a párbeszédet éppen azon érték, a szellemi örökség védelmének érdekében, amely napjainkban a legtörékenyebbnek bizonyul. A magyarországi teendőkről szólva Kovácsné Bíró Ágnes, az oktatási tárca főosztályvezető-helyettese hozzátette, az elsődleges feladat, hogy egy olyan hálózat alakuljon hazánkban, amely a közművelődési, az oktatási, a kulturális szakemberek vagy éppen civil szervezetek, települések együttműködését mozdíthatja elő.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.